Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

CBR: twee rijscholen moeten bepalen of iemand mag afrijden

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 2 min
location_on [xx]km
CBR:  twee rijscholen moeten bepalen of iemand mag afrijden
Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) wil het moeilijker maken voor kandidaten om te mogen afrijden om zo de slagingskans te verhogen en de wachttijden te verkorten. Zo moeten in de toekomst twee rijscholen hun goedkeuring geven voordat een leerling zijn rijexamen mag afleggen, stelt CBR-directeur Alexander Pechtold in De Telegraaf.

Pechtold zegt in de krant dat ongeveer 3000 keer per jaar een examen afgebroken moet worden omdat de kandidaat te gevaarlijk rijdt. Om te voorkomen dat rijscholen leerlingen te snel naar het rijexamen sturen, wil hij dat er eerst ook nog een andere rijschool naar de rijvaardigheid van de leerling kijkt.

"Dus je lest bij rijschool A en als jouw instructeur vindt dat je klaar bent om af te rijden, dan neem je een les bij rijschool B die ook een akkoord moet geven dat je geschikt bent om op te gaan voor een examen", legt Pechtold in De Telegraaf uit. Daarna kan pas een datum worden geprikt voor het rijexamen. Wat hem betreft wordt het plan zo snel mogelijk ingevoerd en is een politiek besluit voor deze maatregel niet nodig. "We draaien er al een pilot mee."

Tijdens eerdere lockdowns moesten alle examens en toetsen bij het CBR worden afgezegd. Hierdoor zijn grote examenachterstanden ontstaan, die de organisatie op allerlei manieren probeert weg te werken.

Door: ANP

13 juni '25 (15:06)

Waarschuwing voor automobilisten, vluchtstrookbendes zijn actief in Nederland

Automobilisten in Nederland worden door de politie gewaarschuwd voor oplichting door zogenaamde vluchtstrookbendes. Deze bendes zijn volgens de politie op verschillende plekken in Nederland gespot. Ze doen alsof ze met pech langs de kant van de weg staan en maken vervolgens misbruik van passerende automobilisten. Dat meldt Kassa.

13 juni '25 (11:50)

Maandag gratis bus in delen Noord-Holland

De provincie Noord-Holland en busvervoerder Connexxion/Transdev vieren maandag 16 juni 2025 de Dag van het OV. Deze dag reizen alle busreizigers die met de betaalpas in- en uitchecken kosteloos met de bussen van Transdev en Connexxion. Dat als dank voor hun gebruik van het openbaar (bus)vervoer. Daarover bericht de provincie Noord-Holland.

13 juni '25 (11:40)

Rijkswaterstaat stelt hitteprotocol in werking

Rijkswaterstaat heeft voor vrijdag 13 juni het hitteprotocol in werking gesteld. Weggebruikers kunnen last krijgen van de temperatuur die boven de 30 graden uitkomt. Automobilisten die langs de weg stranden, worden zo snel mogelijk weer op weg geholpen. Dat meldt Oost.

13 juni '25 ( 8:01)

Nederlandse export van goederen stijgt in april

De Nederlandse goederenexport is in april opnieuw gestegen. De groei viel wel terug ten opzichte van de eerste drie maanden van het jaar. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek nam vooral de uitvoer van machines en voedings- en genotmiddelen toe. De groei kwam uit op 0,5 procent.

12 juni '25 (14:01)

Advocaat verdachte truckdrama: epileptische aanval niet bewezen

Het is niet vast komen te staan dat Juan C.S. (48) een epileptische aanval had toen hij met zijn vrachtwagen inreed op een barbecuefeest van een ijsclub in Nieuw-Beijerland, aldus zijn advocaat Sabine ten Doesschate donderdag in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie gaat ervan uit dat de Spaanse chauffeur vlak voor het ongeval wel zo'n aanval had. Bij het incident op 27 augustus 2022 kwamen zeven mensen om het leven en raakten zeven mensen gewond. Het OM eiste woensdag 4,5 jaar cel tegen hem en een rijverbod van zeven jaar.

12 juni '25 ( 9:43)

Hogere motorkappen in Europa verhogen risico's voor voetgangers

De toenemende populariteit van grotere auto's zoals SUV's zorgt ervoor dat motorkappen in Europa steeds hoger worden. Dat verhoogt risico's voor voetgangers, met name kinderen, concludeert een rapport van de Europese Federatie voor Transport en Milieu (T&E). Een hogere voorkant vermindert het zicht van bestuurders op kleine kinderen recht voor de auto.

12 juni '25 ( 9:43)

Code geel om stevige onweersbuien in zuidwesten vrijdagavond

Vrijdagavond komen in het zuidwesten stevige onweersbuien voor met plaatselijk hagel, zware windstoten en veel regen in korte tijd. Het KNMI heeft code geel uitgeroepen voor Noord-Brabant, Zuid-Holland en Zeeland.

12 juni '25 ( 9:43)

Zuid-Holland wil buschauffeurs bedanken met deel van Qbuzz-boete

De provincie Zuid-Holland wil een deel van de boete die zij Qbuzz heeft opgelegd, gebruiken voor een campagne om chauffeurs van regionale vervoersbedrijven te bedanken voor hun werk. Ook moet dit geld worden besteed aan de werving van ov-personeel. Een grote meerderheid van de Provinciale Staten (44-5) steunde dit voorstel van Volt.

12 juni '25 ( 7:18)

Automobilist botst tegen boom in Dorst

Afgelopen nacht is op de Steenovensebaan in het Noord-Brabantse Dorst een automobilist met hoge snelheid in botsing gekomen met een boom. Daarbij raakte de bestuurder gewond. Dat meldt Omroep Brabant.

12 juni '25 ( 7:07)

Kabinet verwacht eind 2031 eerste auto's over verlengde A15

Naar verwachting kunnen de eerste auto's en vrachtwagens eind 2031 rijden over het verlengde stuk van de A15. Dit staat in het contract dat het kabinet begin volgende maand wil ondertekenen, Medio 2030 moeten de verbredingen van de A12 en A15 gereed zijn. Dat meldt Leidsch Dagblad.