Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Navigatiedienstverlener TomTom iets positiever over jaaromzet

Door ANP
schedule 3 min
location_on [xx]km
Navigatiedienstverlener TomTom iets positiever over jaaromzet
Navigatiedienstverlener TomTom is iets positiever gestemd over de omzet in het gehele jaar, na naar eigen zeggen beter dan verwachte prestaties in de eerste zes maanden. Het Amsterdamse bedrijf verhoogt nu de onderkant van de eerder afgegeven bandbreedte voor de omzetverwachting voor 2025. Vorige maand werd nog bekend dat TomTom driehonderd banen schrapt, bijna een tiende van het totaal.

TomTom rekent nu op een jaaromzet tussen 535 miljoen en 565 miljoen euro. Dat was eerder nog 505 miljoen tot 565 miljoen euro. Vorig jaar zette de beursgenoteerde onderneming een omzet in de boeken van 574 miljoen euro.

Over de eerste helft van dit jaar daalde de omzet wel met 2 procent, tot bijna 287 miljoen euro. TomTom kampt daarbij met zwakte in de Europese auto-industrie. Het bedrijf haalt het overgrote deel van zijn inkomsten uit de verkoop van kaartentechniek aan autoproducenten en andere bedrijven. De consumententak met losse navigatieapparaten krimpt al jaren.

Buitenland

TomTom leed in de eerste jaarhelft een nettoverlies van bijna 24 miljoen euro. In verband met het banenverlies nam TomTom een herstructureringslast van 25 miljoen euro. De reorganisatie raakt onder meer de verkoopafdeling en ondersteunende functies. Meer dan de helft van de banen die verdwijnen is in het buitenland. Volgens TomTom zal de ingreep tot een jaarlijkse kostenbesparing van 35 miljoen euro leiden.

Topman Harold Goddijn zegt in een toelichting op de resultaten vertrouwen te houden in de marktpositie van TomTom en financieel directeur Taco Titulaer stelt dat de zakelijke fundamenten van de onderneming gezond zijn.

15 juli '25 (11:25)

Storing in twee tunnels bij Roermond: verkeer moet omrijden

In twee tunnels in Limburg is een technische storing. Verkeer op de A73 moet daardoor omrijden, meldt Rijkswaterstaat dinsdagochtend. Het gaat om de Roertunnel en Tunnel Swalmen, allebei bij Roermond.

15 juli '25 (11:24)

PostNL bezorgt binnen hele ring A10 Amsterdam emissievrij

PostNL bezorgt vanaf dinsdag in het gehele gebied binnen de A10 om het centrum van Amsterdam emissievrij door gebruik te maken van elektrische vervoersmiddelen. Volgens de post- en pakketbezorger is dat gebied 3,5 keer groter dan het officiële zero-emissiegebied van de gemeente Amsterdam.

15 juli '25 ( 9:02)

Verkeershinder Kooybrug en Balgzandbrug (15-18 juli)

Rijkswaterstaat voert medio juli 2025 gedurende twee nachten onderhoud uit aan de N9 bij de Kooybrug en aan de N99 bij de Balgzandbrug. Weggebruikers moeten rekening houden met extra reistijd die kan oplopen tot dertig minuten. Lokaal verkeer wordt ter plaatse met behulp van borden omgeleid. De scheepvaart ondervindt geen hinder van deze werkzaamheden. Dat meldt Rijkswaterstaat.

15 juli '25 ( 8:19)

Bouw nieuw busstation Schiphol Plaza van start

Na veel voorbereidingen ging donderdag 10 juli 2025 de eerste schep symbolisch de grond in om te vieren dat Schiphol een nieuw busstation krijgt. Dit meldt ProRail, dat de opgangen van de perrons richting het busplatform bouwt.

15 juli '25 ( 8:00)

Ravage nadat automobilist huis in Beek en Donk binnenrijdt

Vannacht is in het Noord-Brabantse dorp Beek en Donk een autobestuurder een woning binnengereden. Daarbij raakten de auto en de voorgevel van het huis zwaar beschadigd. Dat meldt NOS.

15 juli '25 ( 5:23)

Nijmeegse Vierdaagse: eerste wandelaars op pad

De eerste wandelaars zijn dinsdagochtend vroeg begonnen aan de 107e editie van de Nijmeegse Vierdaagse. Om 04.00 uur gingen de eerste lopers van de 50 kilometer van start, later in de vroege ochtend volgen de deelnemers aan de afstanden 40 en 30 kilometer.

14 juli '25 (10:45)

Botsing tussen auto en vrachtwagen in Lisse

In Lisse vond vanochtend op de rotonde van de Stationsweg met de Westelijke Randweg N208 een botsing plaats tussen een vrachtauto en een personenauto. Dat meldt Leidsch Dagblad.

14 juli '25 ( 8:38)

A10: 2e Coentunnel afgesloten (12 juli-15 september 2025)

Van zaterdag 12 juli tot en met 15 september 2025 is de 2e Coentunnel (A10) richting Amsterdam-Noord dicht. Verkeer kan niet door de tunnel van Amsterdam-West naar Amsterdam-Noord en Zaanstad en wordt omgeleid via de A10 West richting A10 Zuid, A10 Oost en A10 Noord (een rondje ring). Weggebruikers moeten rekening houden met een vertraging van dertig tot zestig minuten. Dat meldt Rijkswaterstaat.

14 juli '25 ( 8:29)

Automobilist overleden na ongeluk in Kloosterburen

Zondag 13 juli 2025 is door een ongeluk in het Groningse Kloosterburen een 18-jarige automobilist uit de gemeente Het Hogeland overleden. Dat meldt RTV Noord.