Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

NS reageert op ultimatums: gevolgen spoorstakingen nog onbekend

Door ANP
schedule 3 min
location_on [xx]km
NS reageert op ultimatums: gevolgen spoorstakingen nog onbekend
De NS heeft zondagmiddag gereageerd op ultimatums van vakbonden. Het spoorbedrijf wil de bonden op die manier weer aan tafel krijgen om een nieuwe cao uit te onderhandelen. Het is nog niet duidelijk in hoeverre de vakbonden gehoor geven aan de reactie van NS, en daarmee in hoeverre stakingen zijn uitgesloten.

NS heeft gereageerd op twee ultimatums, die van FNV en VVMC. De deadline voor die van FNV staat op dinsdagmiddag 17.00 uur. VVMC wil voor maandag 16.00 uur een reactie van NS hebben ontvangen. Van CNV had NS geen ultimatum ontvangen, aldus een woordvoerder van het spoorbedrijf.

Het is vooralsnog niet duidelijk of de cao-gesprekken nu weer worden hervat. Zo laat FNV-bestuurder Henri Janssen weten enkel door NS te zijn uitgenodigd voor een veiligheidsoverleg over de stakingen. Dat vindt volgens hem maandag om 12.00 uur plaats. VVMC kon niet direct reageren op vragen van het ANP.

Reactie

"We balen ervan dat er nog geen nieuwe cao is", zegt de NS-zegsman. "NS heeft in de onderhandelingen nog geen eindbod gedaan. Daarom willen we het overleg graag snel weer oppakken. Uiteindelijk is de enige plek waar je een cao sluit aan tafel." Onder de NS-cao vallen 17.500 mensen.

De vakbonden hebben gedreigd op vrijdag 6 juni voor het eerst te gaan staken, in de regio Midden. Bij het voorbereiden van de acties trekken FNV en VVMC ook op met CNV. De tweede staking zou op 10 juni zijn in de regio West, de derde op 12 juni in de regio's Noord-West en Oost en de vierde op 16 juni in de regio's Noord en Zuid. Mocht NS dan nog steeds niet instemmen met de eisen, dan volgt op dinsdag 17 juni waarschijnlijk een landelijke stakingsdag.

04 juni '25 ( 8:02)

NS waarschuwt alvast voor 'landelijke impact' vanwege treinstaking

De NS waarschuwt dat een mogelijke staking komende vrijdag "landelijke impact" kan hebben. Dit komt doordat de eventuele staking door de vakbonden gepland staat in Midden-Nederland en de NS vanuit die regio, Utrecht, het eigen landelijke treinverkeer aanstuurt.

03 juni '25 ( 9:05)

Vernieuwde westelijke entree Amsterdam Centraal geopend

Het heeft twee jaar geduurd, maar maandag 2 juni 2025 was het dan zover: de opening van de vernieuwde entree van de westelijke reizigerstunnel van stattion Amsterdam Centraal. Dankzij de verbouwing is de entree nu en in de toekomst beter toegerust op de reizigersstroom. Dat meldt NS.

02 juni '25 ( 8:46)

Spoorwerkzaamheden op verschillende trajecten in Twente

Spoorwegbeheerder ProRail werkt hard aan het spoor in Twente. Om die reden rijden van zaterdag 7 juni tot dinsdagochtend 10 juni 2025 op verschillende trajecten bussen in plaats van treinen. Dat meldt ProRail.

30 mei '25 (12:20)

Metro Rotterdam ontruimd na valse bommelding, maar alles rijdt weer

Een metrotrein werd vrijdagochtend 30 mei in Rotterdam ontruimd nadat er een melding van een explosief werd gedaan. De politie laat weten dat er geen explosief is aangetroffen in de metro. Een 30-jarige man zonder vaste woon-of verblijfplaats is aangehouden. Het metroverkeer is inmiddels weer opgestart. Dat meldt Hart van Nederland.

30 mei '25 (11:27)

Eerste treinvrije periode Maaslijn tussen Venlo en Mook-Molenhoek

Zaterdag 31 mei en zondag 1 juni 2025 worden werkzaamheden uitgevoerd aan de Noordelijke Maaslijn tussen Cuijk en Venray. In dit weekend rijden geen treinen op de Maaslijn tussen Venlo en Mook-Molenhoek. Het is de eerste treinvrije periode in het project Opwaardering Maaslijn. Dat meldt ProRail.

30 mei '25 (11:23)

Metro Rotterdam ontruimd vanwege een verdachte situatie

Een metro in Rotterdam is vrijdagochtend 30 mei ontruimd vanwege een ‘verdachte situatie’. Wat er precies in het voertuig is gebeurd, wil de politie niet zeggen. Dat meldt Hart van Nederland.

29 mei '25 (11:11)

Spoorwensdagen: 85 wensen in vervulling

Tijdens de Spoorwensdagen op dinsdag 27 mei en woensdag 28 mei 2025 brachten ruim 250 vrijwilligers van NS en ProRail dit jaar 85 wensen van treinfans in vervulling. De Spoorwensdagen gingen dinsdag officieel van start op Utrecht Centraal. Dat meldt NS.

29 mei '25 (11:00)

In hemelvaartsweekend geen treinen tussen Alphen aan den Rijn en Woerden

Van donderdag 29 mei tot en met zondag 1 juni 2025 werkt spoorwegbeheerder ProRail aan het spoor tussen Alphen aan den Rijn en Woerden. Er wordt onderhoud uitgevoerd aan de spoorbrug over de Dubbele Wiericke. Vanwege deze werkzaamheden rijden in het hemelvaartsweekend gedurende vier dagen geen treinen op dit traject. Dat meldt ProRail.

28 mei '25 (13:27)

Nieuwe nachttreinen rijden tussen Amsterdam, Wenen en Innsbruck

Vanaf vandaag reizen treinreizigers in de nieuwste nachttrein van Amsterdam naar Wenen en Innsbruck. Deze nieuwe treinen vervangen de huidige nachttreinen die sinds 2021 rijden vanaf Amsterdam naar Oostenrijk. De nachttrein brengt de slapende reizigers via Duitsland naar hun bestemming. Tot nu toe hebben zo'n 750.000 reizigers gekozen voor de nachttrein tussen Nederland en Oostenrijk. Deze nieuwe trein zorgt voor meer comfort en gemak tijdens de treinreis. Zo kunnen reizigers een mini cabin boeken voor meer privacy. Ook fietsen, snowboards en ski's kunnen mee. Voor rolstoelreizigers en gezinnen zijn speciale coupés met meer ruimte beschikbaar. Dat meldt de NS.