Vaarverbod Noordwest Overijssel en Kanaal Almelo-de Haandrik
10 februari 2021 om 11:16
< 1 min lezen

Vaarverbod Noordwest Overijssel en Kanaal Almelo-de Haandrik

De provincie Overijssel heeft een vaarverbod afgekondigd voor Noordwest Overijssel en het kanaal Almelo-De Haandrik. Met het vaarverbod willen de vaarwegbeheerders schade aan de infrastructuur zoals oevers, bruggen en sluizen voorkomen. Dit meldt de provincie Overijssel.

Deze schade kan ontstaan als het ijs door schepen wordt gebroken en verplaatst. Het vaarverbod duurt zolang de weerssituatie daarom vraagt.

Geen garantie

Een vaarverbod betekent niet dat ijs dat er ligt veilig is. Mensen zijn zelf verantwoordelijk als ze zich op het ijs begeven. Houd hiervoor de berichten van de lokale overheden en ijsverenigingen in de gaten.

Op www.vaarweginformatie.nl zijn de ijskaarten van alle provincies te raadplegen over de bevaarbaarheid.Dagelijks wordt de situatie gemonitord en worden de ijskaarten, indien nodig, aangepast.

Door: Nationale Transportgids

Relevante artikelen

Alles van scheepvaart
    • Scheepvaart

    Maatregelen getroffen wegens harde wind

    15 september 2025 om 15:38
    • Scheepvaart

    Vijf kinderen gewond na aanvaring tussen zeilcharter en vrachtschip bij Harlingen

    15 september 2025 om 07:20

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland