28 oktober 2021 om 16:26
< 1 min lezen

Felle brand in deze week geleverde waterstofbus van Arriva

In een waterstofbus van Arriva is woensdagmiddag brand ontstaan. De bus stond geparkeerd in een loods van de OV-organisatie in Doetinchem waar de afdeling Asset Management is gevestigd. De bus was net deze week in de Achterhoek aangekomen en zou vanaf december van start gaan in de dienstregeling. Omdat er bij de brand gevaarlijke stoffen zouden zijn vrijgekomen heeft de Veiligheidsregio even na 15.00 uur een NL-Alert verstuurd. Dit meldt dagblad de Gelderlander. 

Volgens de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland en Arriva is iedereen die bij de brand betrokken was in veiligheid gebracht en zijn er zoals het nu lijkt geen mensen gewond geraakt bij de brand in Doetinchem.

Bussen vanaf december de weg op 

In een persbericht liet Arriva eerder vandaag weten dat de waterstofbus, de eerste in een serie van tien, juist deze week was geleverd in de Achterhoek. De komende tijd zouden chauffeurs van de ov-organisatie geïnstrueerd worden en zou personeel van de afdeling Asset Management leren hoe zij onderhoud moeten uitvoeren aan de bus.

Of de brand in de waterstofbus gevolgen heeft voor het plan om waterstofbussen te laten rijden is nog niet duidelijk. 

Door: Nationale Transportgids

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    PostNL zet in op 3600 pakketautomaten en 4 miljard omzet in 2028

    Gisteren om 09:25
    • Wegtransport

    Verkeerstellingen langs kanaal Almelo-De Haandrik

    16 september 2025 om 16:53

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland