Superbus Wubbo Ockels naar Nederlands Transport Museum

Door Redactie Nationale Transportgids
2 min
De Superbus van Wubbo Ockels krijgt een plek in het Nederlands Transport Museum (NTM) in Nieuw-Vennep. In het museum wordt de bus onderdeel van een tentoonstelling over transport in de toekomst; naast de elektrische Superbus staat in het museum al de NUNA 5, de elektrische auto van de TU-studenten die er in 2009 een tweede plaats mee haalden in de World Solar Challenge. Dit meldt het NTM. 

De bus vertelt het verhaal van hoe er in het begin van deze eeuw gekeken werd naar mogelijke transportvormen; kunnen snelle verbindingen gemaakt worden door snelle treinen (gebruikt op traditioneel spoor of een magneettrein op een te ontwikkelen tracé), of zou dat vervoer met snelle voertuigen, zoals de superbus, kunnen plaatsvinden? Inmiddels vinden op verschillende plekken op de wereld testen plaats met hyperloops; een capsule die door een vacuüm buis geschoten wordt.

Praktische bezwaren

Uiteindelijk kwam de superbus niet verder dan het teststadium. Hoewel de bus voldeed aan alle eisen en zelfs een kenteken kreeg zodat hij de openbare weg op kon, zorgden praktische bezwaren voor een einde aan het project; het tracé kostte veel geld, de prachtige luxe bus bood geen plaats aan rolstoelers en er was geen toilet aan boord.

Door: Nationale Transportgids