Arriva ziet veel ongelukken gebeuren bij busbanen met een middenberm
Arriva verzorgt sinds eind 2023 het busvervoer in Twente. Er wordt daar ook met elektrische bussen gereden. Deze elektrische bussen zijn stiller, maar volgens de vervoerder is het niet zo dat er dan ook minder ongelukken gebeuren.
Midden van de weg
Het gaat vaak mis op plekken waar de busbaan in het midden van de weg ligt. Deze busbaan laat bussen rijden vanuit beide richtingen. Andere weggebruikers hebben dat volgens Arrriva niet altijd in de gaten.
Automobilisten die bijvoorbeeld linksaf willen slaan en daardoor de busbaan oversteken, gaan vaak de mist in. De achteropkomende bus zien zij vaak niet of te laat, en dan is een aanrijding niet meer te voorkomen. De Provincie Overijssel is eindverantwoordelijk wat betreft het busvervoer in de regio.
Niet bekend hoeveel ongelukken
Het is niet bekend hoeveel ongelukken er zijn gebeurd sinds Arriva in Twente rijdt. Daarover wil de vervoerder geen cijfers delen. Volgens Arriva zijn ze geen lijnbussen kwijtgeraakt.
Tussen een lijnbus van Arriva en een personenauto gebeurde er in juni 2024 een erg zwaar ongeluk. Een BMW M700 boorde zich in een bus van Arriva op 15 juni 2024. De bus reed over de buslijn tussen Hengelo en Enschede.
Schade
De bestuurder stelt Arriva aansprakelijk voor alle schade, maar hij maakte zelf gebruik van de busbaan. Arriva wil niet op de zaak vooruitlopen omdat deze nog officieel bij de rechter ligt.