Reisassistentie op veertig treinstations in Limburg
Dankzij deze subsidie wordt het voor reizigers met een beperking makkelijker om zelfstandig gebruik te maken van het openbaar vervoer in Limburg. Tot nu toe was dit al mogelijk op de stations Kerkrade, Landgraaf, Heerlen, Valkenburg, Maastricht, Sittard, Echt, Roermond, Venlo, Venray en Nijmegen.
Hulp voor reizigers
Door de subsidie kan Arriva op alle veertig treinstations die vallen binnen de concessie hulp bieden aan reizigers die dat nodig hebben. Dit betekent dat mensen met een beperking op elk station hulp kunnen krijgen bij het in- en uitstappen, verplaatsing over het station en mogelijke reisproblemen. Reizigers kunnen deze hulp gemakkelijk aanvragen via één landelijk contactpunt. Waar nodig zet Arriva hulpmiddelen in, zodat iedereen veilig en zelfstandig kan reizen.
Basisbehoefte
Gedeputeerde Jasper Kuntzelaers: 'Ik ben trots dat we ons als provincie inzetten voor toegankelijk openbaar vervoer. Toegankelijkheid is geen luxe, maar een basisbehoefte. Met deze stap dragen we bij aan een provincie waarin iedereen mee kan doen en zich vrij kan bewegen.'