Vakbond CNV heeft het helemaal gehad met PostNL
25 november 2022 om 07:00
< 1 min lezen

Vakbond CNV heeft het helemaal gehad met PostNL

Vakbond CNV "heeft het helemaal gehad met PostNL". Dat laat de bond weten na overleg met het postbedrijf over de nieuwe cao. CNV gaf eerder aan nog aanknopingspunten te zien om door te onderhandelen. Nu die gesprekken niets hebben opgeleverd, is volgens de bond de kans op acties gegroeid.

Het laatste cao-bod zou volgens CNV zo laag zijn dat de bonden het “niet eens aan hun leden wilden voorleggen”. Samen met vakbond BVPP gaat CNV nu een actiecomité samenstellen, dat maandag bijeen komt om zich te buigen over vervolgstappen.

Geen absurde loonsverhoging gevraagd

“Wij vragen namens de werknemers echt geen absurde loonsverhoging”, zegt CNV-onderhandelaar Anselma Zwaagstra. “Maar de inflatie drukt wel zwaar op de portemonnee van werknemers. Zij moeten gewoon hun rekeningen kunnen betalen. Met deze halsstarrige houding zet PostNL in een klap een streep onder de decennialange goede verstandhouding met de vakbonden.”

Vakbond FNV staakte de onderhandelingen met PostNL al eerder, waarna de bond acties aankondigde. PostNL spande daarop een kort geding aan. De rechter stond acties enkel toe zolang het bezorgen van essentiële post niet werd verstoord, zoals rouwkaarten en medische brieven. FNV gaf daarna aan geen nut meer te zien in een staking.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    PostNL zet in op 3600 pakketautomaten en 4 miljard omzet in 2028

    Gisteren om 09:25
    • Wegtransport

    Verkeerstellingen langs kanaal Almelo-De Haandrik

    16 september 2025 om 16:53

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland