Storing Haringvlietbrug (A29) na tests verholpen
27 mei 2025 om 06:02
< 1 min lezen

Storing Haringvlietbrug (A29) na tests verholpen

Vrijdag 23 mei 2025 was de Haringvlietbrug (A29) 's avonds enkele uren dicht voor het wegverkeer en was de hoge scheepvaart gestremd. Aanleiding voor de afsluiting was het feit dat de brug sinds zondag 11 mei driemaal in storing heeft gestaan. De storing is verholpen. Dat meldt Rijkswaterstaat.

De brug werd afgelopen vrijdag meermalen geopend en gesloten. Tijdens dit testproces bleek de storing te zitten in de software van de brug, waarmee de twee hoofdmotoren van de brug worden aangestuurd. De storing kon worden verholpen door in de software een korte vertraging in te bouwen, waarna het systeem weer correct reageert.

Openingen hoge scheepvaart

Dinsdag 27 mei en woensdag 28 mei wordt de brug voor de hoge scheepvaart geopend om 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 en 15.00 uur. De brug wordt op deze tijden ook geopend als er geen schepen zijn die willen passeren. Dit om zoveel mogelijk te kunnen testen in een normale situatie.

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Scheepvaart

    Maatregelen getroffen wegens harde wind

    Vandaag om 15:38
    • Scheepvaart

    Vijf kinderen gewond na aanvaring tussen zeilcharter en vrachtschip bij Harlingen

    Vandaag om 07:20

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland