Politie bekijkt rol taxichauffeurs bij mishandelingen Israëliërs
8 november 2024 om 10:00
< 1 min lezen

Politie bekijkt rol taxichauffeurs bij mishandelingen Israëliërs

De politie onderzoekt berichten dat Amsterdamse taxichauffeurs een grote rol zouden hebben gespeeld bij mishandelingen van Israëlische voetbalsupporters in de nacht van donderdag op vrijdag in Amsterdam. Volgens een woordvoerder heeft de politie dit "feitelijk nog niet als zodanig vastgesteld", maar hebben berichten hierover de politie wel bereikt "en we onderzoeken ze".

Voorzitter van het Centraal Joods Overleg (CJO) Chanan Hertzberger stipte de rol van de taxichauffeurs vrijdag aan in een verklaring. “Er schijnt zelfs app-verkeer te zijn waaruit blijkt dat zij deze pogrom, want dat was het, nauwgezet hebben voorbereid. Ze verplaatsten zich in groepen waarbij ze hun doelwitten in het nauw dreven. Er circuleren filmpjes van mishandelingen en van pogingen om Israëli’s aan te rijden.”

Opgejaagde voetbalfans

Volgens Hertzberger had deze “ogenschijnlijke rol van de taxichauffeurs tot gevolg dat opgejaagde voetbalfans geen mogelijkheid hadden om zich in veiligheid te brengen”.

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    Vrachtwagens domineren goederenvervoer, ondanks plannen voor meer gebruik van spoor en binnenvaart

    12 september 2025 om 16:00
    • Wegtransport

    CJIB krijgt na bijna twee maanden weer berichten van OM

    12 september 2025 om 12:25

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland