OM eist drie jaar cel en tbs tegen brandstichter CBR-examencentrum
26 augustus 2020 om 13:12
< 1 min lezen

OM eist drie jaar cel en tbs tegen brandstichter CBR-examencentrum

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft drie jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de man die wordt verdacht van het aansteken van de brand in het examencentrum van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) in Rijswijk in januari. De 39-jarige man uit Den Haag was gefrustreerd omdat hij al acht keer was gezakt voor zijn praktijkexamen. Dit meldt de NOS.

“Sorry, ik was die dag mezelf niet”, zei Ahmad B. in de rechtbank. Hij geeft aan dat het niet zijn bedoeling was om het examencentrum van het CBR af te laten branden. Volgens het OM heeft de man met benzine kasten en wanden in het pand in brand gestoken. Zelf zegt de Hagenaar dat het een schreeuw om aandacht was.

De officier van justitie claimt dat B. geobsedeerd is door het halen van zijn rijbewijs omdat hij graag chauffeur wil worden. Hij schijnt al 7000 euro te hebben uitgegeven aan deze wens. Volgens deskundigen lijdt de man aan een persoonlijkheidsstoornis waardoor hij denk dat hij door iedereen wordt benadeeld. Dat zou reden zijn voor tbs. De rechtbank doet over twee weken uitspraak.

De brand richtte in januari veel schade aan, waardoor duizenden theorie- en praktijkexamens niet konden doorgaan of verplaatst moesten worden.

Door: Nationale Transportgids

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    Vrachtwagens domineren goederenvervoer, ondanks plannen voor meer gebruik van spoor en binnenvaart

    Vandaag om 16:00
    • Wegtransport

    CJIB krijgt na bijna twee maanden weer berichten van OM

    Vandaag om 12:25

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland