In februari meer vraag naar gebruikte auto's
3 maart 2025 om 13:15
< 1 min lezen

In februari meer vraag naar gebruikte auto’s

De verkoop van gebruikte auto's in Nederland is in februari met 4,5 procent gestegen tot 171.400 voertuigen, in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt brancheorganisatie BOVAG samen met dataonderzoeker RDC. Daarvan werden vorige maand 6742 gebruikte elektrische auto's verkocht, wat bijna 18 procent meer is dan een jaar eerder.

De occasionmarkt laat daarmee groei zien, in tegenstelling tot de markt voor nieuwe personenauto’s want daar was in februari een krimp van meer dan 8 procent te zien met een verkoop van 27.820 auto’s op jaarbasis.

Volkswagen

Het meest verkochte tweedehands merk was vorige maand Volkswagen met een marktaandeel van 12,7 procent, gevolgd door Peugeot, Opel, Toyota en Ford. Volledig elektrische auto’s hadden een aandeel van 3,9 procent en hybrides 15,4 procent. Gebruikte benzineauto’s waren goed voor 74,1 procent en diesel 5,5 procent.

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    Hof doet eind januari uitspraak in slepende zaak Uber-chauffeurs

    31 oktober 2025 om 16:02
    • Wegtransport

    Een agent die zwaargewond raakte bij botsing A2 mag naar huis

    31 oktober 2025 om 13:03

Aankomende evenementen

02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland
03 Nov
ICT&Logistiek
  • Utrecht