Den Haag wil snel nieuwe aanbieder van deelbakfietsen
7 januari 2025 om 14:15
< 1 min lezen

Den Haag wil snel nieuwe aanbieder van deelbakfietsen

Als het aan de gemeente Den Haag ligt komt er snel een nieuw bedrijf dat deelbakfietsen verhuurt. De vorige aanbieder, Cargoroo, ging kort voor de jaarwisseling failliet. Alle rijwielen van dat bedrijf zijn inmiddels van de Haagse straten gehaald.

De Haagse wethouder Arjen Kapteijns (mobiliteit; GroenLinks) noemt de deelbakfietsen een “duurzame manier voor binnenstedelijke verplaatsingen” en een goed alternatief voor het bezit van een eigen auto. De wethouder zegt dat hij samenwerkt met onder meer Utrecht en Nijmegen, waar Cargoroo ook actief was, om een nieuwe aanbieder te vinden. Hij verwacht dat er voor eind maart meer duidelijkheid is.

Cargoroo

Klanten van Cargoroo konden via een app een elektrische deelbakfiets reserveren of huren, per rit of met een abonnement. Voor het faillissement had Cargoroo ongeveer achthonderd fietsen in Nederland en zo’n vijfhonderd in België en Berlijn. De curator onderzoekt sinds het faillissement of een doorstart mogelijk is.

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    Heinenoordtunnel vanwege stroomstoring afgesloten voor verkeer

    Vandaag om 15:16
    • Wegtransport

    Focusflitser omgewaaid: meerdere flitsers tijdelijk uitgeschakeld

    Vandaag om 14:58

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland