Massaclaim sjoemeldiesels tegen Mercedes en Renault mag doorgaan
17 april 2024 om 11:15
< 1 min lezen

Massaclaim sjoemeldiesels tegen Mercedes en Renault mag doorgaan

Stichting Car Claim mag een collectieve procedure beginnen namens bezitters van sjoemeldiesels van Mercedes-Benz en Renault. Dat heeft de Amsterdamse rechter bepaald. Stichting Car Claim procedeert met steun van de Consumentenbond om compensatie te krijgen voor honderdduizenden gedupeerde autobezitters.

Zowel Mercedes-Benz als Renault trokken de rechtmatigheid van Stichting Car Claim als procespartij in twijfel. Dat is volgens voorzitter Guido van Woerkom van de stichting Car Claim een bekende tactiek van autofabrikanten om het proces te vertragen. “De rechter moet dan kijken naar onder meer de financiële basis van de procespartij en zijn onafhankelijkheid. Daar gaat veel tijd overheen. Maar gelukkig is de rechter van mening dat alles in orde is. Nu kunnen we het eindelijk gaan hebben over de inhoud.”

Rechter

De rechter moet zich nu buigen over de vraag of de fabrikanten een gebrekkig product hebben geleverd. “Als de rechter het met ons eens is dat consumenten zijn misleid bij de aankoop van hun auto en zij bovendien een ondeugdelijk en zelfs onwettig product hebben gekregen, dan is de weg vrij voor compensatie”, zegt Sandra Molenaar, directeur van de Consumentenbond.

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    PostNL zet in op 3600 pakketautomaten en 4 miljard omzet in 2028

    Gisteren om 09:25
    • Wegtransport

    Verkeerstellingen langs kanaal Almelo-De Haandrik

    16 september 2025 om 16:53

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland