Fietspad Sluispolder tussen Alkmaar en Bergen enkele maanden dicht
14 februari 2024 om 14:43
< 1 min lezen

Fietspad Sluispolder tussen Alkmaar en Bergen enkele maanden dicht

De komende maanden werken de gemeente Alkmaar en de gemeente Bergen aan het fietspad in de Sluispolder. Vanwege de werkzaamheden is het fietspad van 21 februari tot eind juni 2024 gesloten voor al het verkeer. Daarover bericht de gemeente Bergen.

Het fietspad wordt breder, duurzamer en veiliger gemaakt. Het huidige fietspad is ongeschikt voor het moderne (fiets)verkeer. Met een breedte van 2,80 meter is het te smal volgens de tegenwoordige normen. Het fietspad wordt verbreed naar 4,00 meter. Daarnaast wordt de ondergrond van het fietspad vervangen door betonplaten.

Belangrijke fietsroute

Het fietspad in de Sluispolder is een belangrijke fietsroute voor veel inwoners uit de gemeenten Alkmaar en Bergen. Het wordt gebruikt voor woon-werkverkeer en door scholieren, maar ook recreatief door inwoners uit de regio. Tijdens de werkzaamheden zijn er twee omleidingsroutes: via de Kogendijk en via de Bergerweg.

Door: Nationale Transportgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    Plan voor gratis pendellijn bewoners azc Ter Apel niet goed ontvangen door buschauffeurs

    12 december 2025 om 14:54
    • Wegtransport

    Voortzetting nachtbuslijn tussen Zoetermeer en Leiden

    12 december 2025 om 14:00