Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Accijnsverlaging blijft nodig blijkt uit ledenpeiling ANWB

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 3 min
location_on [xx]km
Accijnsverlaging blijft nodig blijkt uit ledenpeiling ANWB
Ondanks de accijnsverlaging blijven de hoge benzineprijzen van invloed op het autogebruik van Nederlanders. Dat blijkt uit de meest recente ledenpeiling van de ANWB. Een kwart van de leden geeft zelfs aan door de huidige brandstofprijzen financieel in de knel komen. De ANWB vindt dat de accijnsverlaging van kracht moet blijven om te voorkomen dat grote groepen mensen in hun mobiliteit worden beperkt. Dat meldt de ANWB.  

Sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne zijn de brandstofprijzen enorm gestegen. Dit heeft grote invloed op het autogebruik van Nederlanders. Uit de meest recente peiling van de ANWB die in juli werd gehouden blijkt dat 59 procent zijn autogebruik aanpast. Wanneer de prijzen zo blijven is 22 procent van plan minder vaak met de auto naar het werk te gaan en geeft 50 procent aan minder vaak de auto te nemen voor sociaal-recreatieve doeleinden. Ruim 30 procent van de Nederlanders zegt geen alternatief te hebben voor de auto om naar het werk te gaan. Deze groep wordt door de hoge benzineprijzen extra zwaar geraakt. Voor 63 procent zijn het OV of de (elektrische) fiets geen optie vanwege de veel langere reistijd.

Accijnsverlaging 

In maart van dit jaar besloot minister Kaag van Financiën de accijns op benzine tot en met eind december met 17 cent per liter benzine te verlagen. Ook de accijns op diesel en LPG werd verlaagd. De ANWB vindt dat deze verlaging behouden moet blijven. De koopkracht staat immers stevig onder druk. In Nederland wordt normaal gesproken ruim 83 cent per liter benzine aan accijns geheven. Daarmee is Nederland koploper in Europa. De verlaging van de accijns brengt daar geen verandering in. 

Ruim 1300 leden hebben aan de ledenpeiling meegedaan.

Door: Nationale Transportgids 

18 juli '25 (14:51)

Vakantie-uittocht regio Midden al vroeg op gang

Op de wegen is vrijdag kort na het middaguur al goed te merken dat ook in de regio Midden de zomervakantie is begonnen. Om 13.00 uur stonden er meer dan zestig files met een totale lengte van zo'n 330 kilometer. De ANWB rekent daarbij ook de N-wegen mee.

18 juli '25 (14:51)

Bezwaar maken tegen verkeersboetes tijdelijk niet mogelijk

Het is tijdelijk niet mogelijk om digitaal bezwaar te maken tegen verkeersboetes. Het Digitaal Loket Verkeer is niet beschikbaar, meldt het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) vrijdag. Dat betekent volgens een woordvoerster van het CJIB onder meer dat mensen geen foto's kunnen bekijken van de overtreding die zij hebben begaan.

18 juli '25 (14:02)

Ongeluk tussen vrachtwagen en busje op A59

Vanochtend vond op de A59 vanuit Den Bosch een ongeval plaats tussen een vrachtwagen en een busje. Daarbij raakte de bestuurder van het busje gewond. Dat meldt Omroep Brabant.

18 juli '25 (13:50)

Toekomst N201 officieel ingeluid

Woensdag 16 juli 2025 gaven de provincie Utrecht en de gemeenten Stichtse Vecht en De Ronde Venen het officiële startsein voor het programma Toekomst N201. De werkzaamheden hiervoor beginnen met het eerste deelproject. Daarbij worden de kruispunten in Vreeland, het kruispunt N212-Hoofdweg en de aansluiting op de A2 aangepakt. Daarover bericht de provincie Utrecht.

18 juli '25 (13:17)

Arriva ziet veel ongelukken gebeuren bij busbanen met een middenberm

Er gebeuren veel busongelukken in Twente waarbij de busbaan tussen het overige verkeer in ligt. Vervoerder Arriva laat dit weten, nadat er opnieuw een bus in Hengelo tegen een auto botste. Arriva heeft dit ook aan de provincie Overijssel laten weten. Dat meldt Oost.

18 juli '25 (11:47)

ING Research verwacht toename aantal e-trucks

De nieuwe Nederlandse vrachtwagenheffing gaat in juli 2026 in. ING Research heeft berekend dat op diesel rijden daardoor 7,5 procent duurder wordt. Dat meldt NU.nl.

18 juli '25 (11:06)

Automobilist botst op A28 bij Zwolle op loslopend kalf

Op de A28 ter hoogte van Zwolle deed zich vrijdagnacht 18 juli een bijzonder ongeluk voor. Een personenauto botste namelijk een loslopend kalf. Dat meldt Oost.

18 juli '25 ( 8:30)

Onderhoud A4: extreme verkeershinder in regio’s Amsterdam en Haarlemmermeer

Rijkswaterstaat is vrijdag 11 juli 2025 gestart met groot onderhoud aan de A4 tussen knooppunt De Hoek en knooppunt Burgerveen. Deze werkzaamheden duren tot en met woensdag 20 augustus (05.00 uur) en zorgen voor extreme hinder in de regio’s Amsterdam en Haarlemmermeer. Weggebruikers krijgen het advies om niet, samen of anders te reizen. Daarover bericht de gemeente Amsterdam.

17 juli '25 (15:05)

Bakfiets.nl waarschuwt voor bakfietsen waarvan het frame kan breken

Let even goed op als je een bakfiets hebt. Het type bakfiets Cargo Long Shimano van Bakfiets.nl heeft mogelijk geen versterkingsplaat vanwege een productiefout. Het frame van de fiets kan daardoor scheuren of breken. Dat meldt Hart van Nederland.

17 juli '25 (13:59)

Auto's raken soms beschadigd vanwege een ritje door de wasstraat

Bijna 1 op de 5 automobilisten zegt schade aan hun auto te hebben opgelopen nadat ze een bezoek brachten aan de wasstraat. Dat blijkt uit een onderzoek van Multiscope in opdracht van Autoverzekering.nl. Lakschade komt het vaakst voor. Dat meldt Hart van Nederland.