Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Morgen demonstratie bij homomonument na mishandeling door Uber-chauffeur

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 5 min
location_on [xx]km
Morgen demonstratie bij homomonument na mishandeling door Uber-chauffeur
Bij het homomonument in Amsterdam wordt woensdag een demonstratie georganiseerd. Aanleiding is de mishandeling van een vrouw in de nacht van vrijdag op zaterdag nadat zij Pride Amsterdam had bezocht. Ze zou samen met een andere vrouw in een taxi van Uber naar huis zijn gereden. Zodra de chauffeur "door had dat de twee vrouwen bij elkaar hoorden", zou de sfeer omgeslagen zijn, aldus een vriend van het slachtoffer. De politie bevestigt dat er een incident is geweest, maar gaat niet in op details.

De vriend van het slachtoffer en tevens initiator van de demonstratie beschrijft het voorval op Instagram. De taxichauffeur zou hebben geprobeerd samen met de vrouwen het huis binnen te komen. Een van hen zou door hem tegen een stalen balustrade zijn geduwd, die ze met haar hoofd raakte en waarna ze op de grond viel. Ze raakte buiten bewustzijn en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De chauffeur zou zijn weggereden. Het slachtoffer liep uiteindelijk een hersenschudding, verwondingen aan haar gezicht en een zenuwbeschadiging op, waardoor een deel van haar gezicht gevoelloos is. Op foto's zijn haar verwondingen en hechtingen boven een wenkbrauw te zien.

Agenten zouden het gewonde slachtoffer met bebloed gezicht en de betrokkene hebben aangetroffen op de plek, aldus een politiewoordvoerster. "Maar er moet nog worden uitgezocht wat er precies is gebeurd." De politie is dan ook "terughoudend" met het incident labelen als lhbti-geweld. "Want dan zouden we zonder onderzoek te hebben gedaan, zeggen dat een lesbisch stel mishandeld of belaagd is omdat ze een regenboogachtergrond hebben."

Gespuugd

Volgens de beschrijving op Instagram zou de chauffeur van Uber hebben gedacht dat de vrouw gespuugd zou hebben in de taxi. Dit ontkent het slachtoffer. De man zou inmiddels geblokkeerd zijn van Uber en zijn Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) zijn verloren.

Uber vindt het vreselijk "om te horen wat er is gebeurd", aldus Eveline Sijbrandij, verantwoordelijk voor ritten in Nederland bij Uber. "Iedereen heeft recht op een veilige rit en we nemen deze zaak hoog op." Ze noemt de veiligheid van gebruikers van Uber "topprioriteit en daarom moet dit incident tot op de bodem worden uitgezocht". Uber zou de politie hulp hebben aangeboden bij het onderzoek naar het incident.

Via de initiator laat het slachtoffer weten juridische stappen te nemen tegen Uber. Ze verwijt het bedrijf haar de schuld te hebben gegeven van het incident. Volgens Het Parool doet ze daarnaast woensdag aangifte bij de politie.

Door: ANP

09 mei '25 (15:19)

Aquaduct Veluwemeer (N302) enkele dagen afgesloten

Van vrijdag 9 mei (21.00 uur) tot en met dinsdag 13 mei (05.00 uur) 2025 voert de provincie Gelderland onderhoud uit aan het Aquaduct Veluwemeer (N302) Harderwijk. Tijdens de werkzaamheden is het aquaduct in beide richtingen afgesloten voor doorgaand verkeer. De omleiding staat aangegeven met borden langs de weg. Fietsers kunnen de fietspaden blijven gebruiken. Daarover bericht de provincie Gelderland.

09 mei '25 (14:47)

A7 gesloten vanwege brand in tankwagen

De A7 tussen Drachten en Gorredijk is op dit moment in beide richtingen dicht. Een tankauto met daarin slachtafval heeft op de snelweg in brand gestaan. Dat meldt Omroep Friesland.

09 mei '25 (13:38)

Groot wegonderhoud tussen Veenendaal en Utrecht (A12)

Het wegdek van de A12 tussen knooppunt Maanderbroek (Veenendaal) en knooppunt Lunetten (Utrecht) wordt in mei en augustus 2025 vervangen. In totaal wordt dertig kilometer wegdek door een stillere variant vervangen, zodat de weg ook in de toekomst veilig en duurzaam blijft. Dat meldt Rijkswaterstaat.

09 mei '25 (11:27)

Viaduct bij Vught te hoog voor vrachtwagen

Donderdagavond 8 mei 2025 is voor een viaduct boven de N65 in Vught een vrachtauto gestrand. De oplegger van de vrachtwagen was te hoog beladen. Dat meldt Omroep Brabant.

09 mei '25 (10:45)

N7 bij Sneek afgesloten vanwege verplaatsing houten brug

De houten brug ‘Krúsrak’ in Sneek gaat vanaf vrijdag 9 mei dicht. Er zijn scheuren ontstaan in het hout van de brug en daarom is er werk aan de winkel. Dat meldt Omroep Friesland.

09 mei '25 ( 8:57)

Verkeershinder door onderhoud aan bruggen en sluis Kanaal Almelo-De Haandrik

Vanwege groot onderhoud aan de bruggen en de sluis in Kanaal Almelo-De Haandrik moet verkeer vanaf begin oktober rekening houden met verkeershinder. Daarover bericht de provincie Overijssel.

09 mei '25 ( 8:30)

Amsterdam 750 jaar: deel ringweg in juni weekend dicht

Amsterdam viert zaterdag 21 juni 2025 zijn 750ste verjaardag met een feestelijke dag vol muziek, sport, theater en dans. Daardoor is een deel van de ringweg het hele weekend afgesloten. Dat meldt de ANWB.

09 mei '25 ( 5:36)

Den Haag wil gratis openbaar vervoer tijdens NAVO-top

Reizigers in Den Haag zouden tijdens de NAVO-top eind juni gratis gebruik moeten kunnen maken van bijvoorbeeld bus en tram. Het kabinet moet regelen dat het openbaar vervoer tijdelijk kosteloos beschikbaar is "als gebaar naar Hagenaars", vindt de Haagse gemeenteraad unaniem. De partijen willen dat er daarom een verzoek naar de overheid gaat.

08 mei '25 ( 8:41)

Nachtelijke wegwerkzaamheden bij Egmond aan den Hoef

In de nacht van 8 op 9 mei 2025 voert de provincie Noord-Holland reparaties aan het asfalt uit op de kruising van de Herenweg (N512) en de Heilooër Zeeweg in Egmond aan den Hoef. Vanwege de werkzaamheden is de N512 tussen de kruising en Egmond Binnen afgesloten voor al het verkeer. Het verkeer wordt met bebording omgeleid en moet rekening houden met extra reistijd. Daarover bericht de provincie Noord-Holland.

07 mei '25 (15:18)

Snelwegrace veroorzaakte mogelijk crash met zes gewonden

Is het ongeluk op de A20 bij Nieuwerkerk aan den IJssel veroorzaakt door een race? Dat gaat de politie nu onderzoeken. Dinsdagavond 6 mei werden drie 18-jarige mannen aangehouden omdat ze waarschijnlijk met een te hoge snelheid over de snelweg gingen. Dat meldt Rijnmond.