Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Flixbus profiteert van problemen Schiphol

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 2 min
location_on [xx]km
Flixbus profiteert van problemen Schiphol
Busvervoerder FlixBus profiteert volop van de aanhoudende problemen op luchthaven Schiphol. De maatschappij merkt sinds de meivakantie, toen personeelstekorten en een staking door bagage-afhandelaars de vluchtschema's op Schiphol in de war schopten, een toename in de vraag naar tickets. Volgens Flixbus zal deze zomer in Nederland en België een recordaantal passagiers worden vervoerd. 

Daarbij zal het ook drukker worden dan in 2019, het laatste jaar voordat de coronacrisis een gat sloeg in de reisdienstverlening, aldus de onderneming. De laatste tijd is het aanzienlijk drukker in de groene bussen van en naar Amsterdam vanuit steden als Wenen, Berlijn, Hamburg, Genève, Kopenhagen, Londen, Nice, Lyon en Milaan, aldus FlixBus.

De maatschappij verwacht vanwege de drukte het netwerk deze zomer met 30 procent uit te breiden. Dat komt neer op zo'n veertig extra bussen die de weg op zullen gaan. Deze worden onder andere ingezet op bestaande routes richting bijvoorbeeld Amsterdam. Ook worden er nieuwe verbindingen gecreëerd waaronder de lijn Brussel-Antwerpen-Eindhoven.

Ondanks de opgelopen benzineprijzen en andere kostenstijgingen heeft FlixBus besloten de prijzen voor reizigers niet te verhogen. Het goedkoopste busticket kost daarmee nog altijd 2,99 euro.

Door: ANP

09 juli '25 (15:19)

BP verkoopt Nederlandse tankstations aan branchegenoot Catom

Het Britse olieconcern BP verkoopt al zijn tankstations in Nederland aan branchegenoot Catom. Het gaat om ongeveer 300 tankstations en vijftien laadstations voor elektrische auto's, maakte BP bekend. Catom is het bedrijf achter het brandstofmerk OK.

09 juli '25 (14:57)

Komend weekend drukke wegen

Komend weekend (11-13 juli 2025) verwacht ANWB Verkeersinformatie drukte op de weg door vertrekkend vakantieverkeer. Komende vrijdag sluiten de scholen in de regio Noord hun deuren. De eerste files zullen al vanaf het middaguur ontstaan. Op de buitenlandse wegen wordt het met name zaterdag 12 juli erg druk. Dat meldt ANWB.

09 juli '25 (14:33)

Weer meer OV-reizigers in provincie Utrecht

Het OV-gebruik in de provincie Utrecht is in vergelijking met 2023 fors toegenomen in 2024, namelijk met 13,7 procent. Het openbaar vervoer is nog niet helemaal terug op het niveau van vóór corona, maar daar wel heel dichtbij. Daarover bericht de provincie Utrecht.

09 juli '25 ( 9:04)

Busvervoerder Qbuzz krijgt wederom een boete van een provincie

Na een eerdere boete van de provincie Zuid-Holland van 3,5 miljoen euro, krijgt Qbuzz wederom een boete opgelegd. Ditmaal van de provincie Friesland. Het boetebedrag is 1 miljoen euro en volgens de provincie noodzakelijk vanwege het vele laat komen en uitvallen van de bussen. Aan de eisen voor het inzetten van het juiste materieel, is in het eerste kwartaal ook niet voldaan. Dit meldt NOS.

09 juli '25 ( 8:53)

Vrachtwagen verliest aandrijfas op A67: auto beschadigd

Dinsdagochtend verloor een vrachtwagen op de A67 bij Ommel een aandrijfas. Een personenauto reed vervolgens over het motoronderdeel, kreeg twee lekken banden en belandde bij de vangrail. Dat meldt Eindhovens Dagblad.

09 juli '25 ( 3:19)

Gemeenteraad Enschede stemt voor fatbikeverbod

De gemeenteraad van Enschede heeft voor een plan gestemd om fatbikes uit de binnenstad te verbannen. Die motie komt uit de koker van VVD-raadslid Rachel Denneboom. Hoewel de motie is aangenomen, benadrukte wethouder Marc Teutelink dat een verbod juridisch niet zomaar mogelijk is. Hij steunde het plan toch door het te interpreteren als een onderzoek naar betere veiligheid.

09 juli '25 ( 3:19)

Man in politievoertuig wordt onwel en overlijdt

Een man die dinsdag in het Gelderse Oosterbeek is aangehouden is in het politievoertuig onwel geworden en overleden. De politie meldt dat hulp niet mocht baten en dat de Rijksrecherche, die onder het Openbaar Ministerie valt, onderzoek doet naar de omstandigheden.

08 juli '25 ( 9:02)

Vliegen vanaf Schiphol deze zomer? Rijkswaterstaat waarschuwt voor afgesloten wegen

Vanaf Schiphol op vakantie deze zomer? Dan moet je met meerdere dingen rekening houden. Op de luchthaven verwachten ze dat het heel druk wordt, maar de luchthaven is vanwege wegwerkzaamheden ook een stuk slechter te bereiken. Dat meldt Hart van Nederland.

08 juli '25 ( 8:30)

Arriva viert start concessie West-Brabant en opening busremise in Breda

Zaterdag 5 juli 2025 hebben Arriva Nederland en de provincie Noord-Brabant gezamenlijk de officiële opening van de nieuwe busremise in Breda en de start van de concessie West-Brabant gevierd. Dat meldt Arriva.

07 juli '25 (15:58)

Weggebruikers moeten de komende weken opletten als ze op de N201 rijden

Automobilisten die gebruikmaken van de N201 tussen Hilversum en Vinkeveen, moeten rekening houden met omleidingen en vertraging. De weg krijgt een opknapbeurt en daarom zijn er tijdelijk gedeeltes afgesloten. Dat meldt NH Nieuws.