Code geel vanwege dichte mist
14 april 2022 om 08:51
< 1 min lezen

Code geel vanwege dichte mist

Voor het midden, oosten en zuidoosten van het land geldt donderdagochtend code geel vanwege dichte mistbanken. Plaatselijk kan het zicht volgens het KNMI daardoor minder zijn dan 200 meter.

De code geel is van kracht voor de provincies Limburg, Noord-Brabant, Gelderland, Overijssel en Utrecht. Het KNMI verwacht dat de mist halverwege de ochtend “vrij snel” oplost. Rijkswaterstaat roept weggebruikers op alert te zijn en hun rijstijl aan te passen.

Donderdagochtend

Volgens Weeronline is in Brabant en Gelderland donderdagochtend vroeg de dichtste mist gemeten. In het Gelderse Deelen ging het om 04.50 uur om 62 meter zicht. Bij Eindhoven Airport was het zicht om 06.20 uur 57 meter. Het vliegveld meldt dat sommige vluchten door de mist mogelijk geannuleerd worden of vertraagd zijn. Vooralsnog hebben drie vluchten die donderdagochtend zouden vertrekken vertraging opgelopen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Spoortransport

    ProRail: treinen Utrecht-Den Haag rijden deze middag weer normaal

    Gisteren om 14:40
    • Spoortransport

    Minder treinen tussen Utrecht en Den Haag om defecte bovenleiding

    Gisteren om 08:15

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland