Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Boetes geëist voor bezetters Sterrebos bij VDL Nedcar

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 4 min
location_on [xx]km
Boetes geëist voor bezetters Sterrebos bij VDL Nedcar
Het Openbaar Ministerie eist vrijdag voor de rechter in Maastricht boetes tot 240 euro tegen de voormalige bezetters van het Sterrebos in Born. Voor het bezetten van het bos eist het OM 150 euro, en voor het niet bekendmaken van de identiteit 90 euro. Omdat de meeste bezetters hun identiteit niet prijsgaven, betekent dit voor hen een eis van 240 euro. Het gaat in totaal om 41 actievoerders. De rechter doet in alle zaken om 13.00 uur uitspraak.

Het bos werd op 28 januari bezet en op 8 februari ontruimd. De bezetters probeerden vergeefs de kap van het bos voor uitbreiding van de naastgelegen autofabriek Nedcar te verhinderen. De verdachten staan terecht wegens het zich bevinden op verboden terrein, en deels ook omdat ze hun identiteit niet wilden bekendmaken.

In totaal werden tijdens de bezetting van het bos zeker vijftig activisten opgepakt. Van hen werden er eerder al vier veroordeeld tot geldboetes van 90 tot 240 euro.

Vingerafdrukken

Vrijdag gaat het om soortgelijke verdenkingen. De verdachten met zwaardere verdenkingen op hun dagvaarding, zoals diefstal en bedreiging, staan op 3 juni voor de rechter.

De meeste verdachten komen niet opdagen. Volgens de rechter zijn van veel verdachten van wie de identiteit niet vaststaat ook geen vingerafdrukken afgenomen, omdat ze hun vingertoppen met modder hadden ingesmeerd.

Verklaring

Enkele wel verschenen verdachten legden een verklaring af. "Het is onaanvaardbaar dat een bos voor een fabriekshal wordt gekapt", aldus een 32-jarige vrouw uit Amersfoort. "Kijk niet alleen naar het belang van de economie", zei een 35-jarige activist uit Est. "We hebben niks aan geld als de planeet onleefbaar wordt." Een 18-jarige vrouw uit Amsterdam zei het haar burgerplicht te vinden om de natuur te beschermen. "Ik ben geen crimineel. Daarom vraag ik de rechter mij geen boete op te leggen."

"We demonstreren niet omdat we dat leuk vinden", zei een 26-jarige Utrechtse studente. "Ik hoop dat de wet in de toekomst gebruikt wordt om de natuur te beschermen."

Sympathisanten van de bezetters houden om 12.00 uur een solidariteitsactie voor de rechtbank.

Door: ANP

18 juli '25 (14:51)

Vakantie-uittocht regio Midden al vroeg op gang

Op de wegen is vrijdag kort na het middaguur al goed te merken dat ook in de regio Midden de zomervakantie is begonnen. Om 13.00 uur stonden er meer dan zestig files met een totale lengte van zo'n 330 kilometer. De ANWB rekent daarbij ook de N-wegen mee.

18 juli '25 (14:51)

Bezwaar maken tegen verkeersboetes tijdelijk niet mogelijk

Het is tijdelijk niet mogelijk om digitaal bezwaar te maken tegen verkeersboetes. Het Digitaal Loket Verkeer is niet beschikbaar, meldt het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) vrijdag. Dat betekent volgens een woordvoerster van het CJIB onder meer dat mensen geen foto's kunnen bekijken van de overtreding die zij hebben begaan.

18 juli '25 (14:02)

Ongeluk tussen vrachtwagen en busje op A59

Vanochtend vond op de A59 vanuit Den Bosch een ongeval plaats tussen een vrachtwagen en een busje. Daarbij raakte de bestuurder van het busje gewond. Dat meldt Omroep Brabant.

18 juli '25 (13:50)

Toekomst N201 officieel ingeluid

Woensdag 16 juli 2025 gaven de provincie Utrecht en de gemeenten Stichtse Vecht en De Ronde Venen het officiële startsein voor het programma Toekomst N201. De werkzaamheden hiervoor beginnen met het eerste deelproject. Daarbij worden de kruispunten in Vreeland, het kruispunt N212-Hoofdweg en de aansluiting op de A2 aangepakt. Daarover bericht de provincie Utrecht.

18 juli '25 (13:17)

Arriva ziet veel ongelukken gebeuren bij busbanen met een middenberm

Er gebeuren veel busongelukken in Twente waarbij de busbaan tussen het overige verkeer in ligt. Vervoerder Arriva laat dit weten, nadat er opnieuw een bus in Hengelo tegen een auto botste. Arriva heeft dit ook aan de provincie Overijssel laten weten. Dat meldt Oost.

18 juli '25 (11:47)

ING Research verwacht toename aantal e-trucks

De nieuwe Nederlandse vrachtwagenheffing gaat in juli 2026 in. ING Research heeft berekend dat op diesel rijden daardoor 7,5 procent duurder wordt. Dat meldt NU.nl.

18 juli '25 (11:06)

Automobilist botst op A28 bij Zwolle op loslopend kalf

Op de A28 ter hoogte van Zwolle deed zich vrijdagnacht 18 juli een bijzonder ongeluk voor. Een personenauto botste namelijk een loslopend kalf. Dat meldt Oost.

18 juli '25 ( 8:30)

Onderhoud A4: extreme verkeershinder in regio’s Amsterdam en Haarlemmermeer

Rijkswaterstaat is vrijdag 11 juli 2025 gestart met groot onderhoud aan de A4 tussen knooppunt De Hoek en knooppunt Burgerveen. Deze werkzaamheden duren tot en met woensdag 20 augustus (05.00 uur) en zorgen voor extreme hinder in de regio’s Amsterdam en Haarlemmermeer. Weggebruikers krijgen het advies om niet, samen of anders te reizen. Daarover bericht de gemeente Amsterdam.

17 juli '25 (15:05)

Bakfiets.nl waarschuwt voor bakfietsen waarvan het frame kan breken

Let even goed op als je een bakfiets hebt. Het type bakfiets Cargo Long Shimano van Bakfiets.nl heeft mogelijk geen versterkingsplaat vanwege een productiefout. Het frame van de fiets kan daardoor scheuren of breken. Dat meldt Hart van Nederland.

17 juli '25 (13:59)

Auto's raken soms beschadigd vanwege een ritje door de wasstraat

Bijna 1 op de 5 automobilisten zegt schade aan hun auto te hebben opgelopen nadat ze een bezoek brachten aan de wasstraat. Dat blijkt uit een onderzoek van Multiscope in opdracht van Autoverzekering.nl. Lakschade komt het vaakst voor. Dat meldt Hart van Nederland.