Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

'Transport- en logistieksector interessant doelwit voor cybercriminelen'

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 4 min
location_on [xx]km
'Transport- en logistieksector interessant doelwit voor cybercriminelen'
Digitale veiligheid is bij veel ondernemers een ondergeschoven kindje. Vaak ontbreekt de kennis om digitale beveiliging goed op orde te brengen. Uit onderzoek van SIDN, de beheerder van de .nl domeinnamen, van juni 2020 blijkt dat 22 procent van de mkb’ers in 2019 slachtoffer werd van cybercriminaliteit. Het werkelijke getal ligt mogelijk nog hoger, want uit schaamte doet niet iedereen aangifte, blijkt uit datzelfde onderzoek. Dit  geldt ook voor de transport- en logistieksector, zegt Machiel Bode, Sector Banker Transport, Logistics & Mobility bij ING. Dit meldt ANP Expert Support. 

Vooral sectoren die sterk inzetten op digitale dataverwerking en communicatie, zoals de industrie, retail en zorg, zijn extra kwetsbaar. De afgelopen paar jaar zijn diverse cybersecurity-incidenten in het nieuws gekomen waaruit blijkt dat de transport en logistieksector een interessant doelwit is voor cybercriminelen. Ondernemersorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN) meldde vorig jaar dat ruim 40 procent van de bedrijven in de logistieke sector al eens te maken heeft gehad met een vorm van cybercriminaliteit of hacking.

Een keerzijde van het in hoog tempo digitaliseren van de logistieke keten is dat criminaliteit zich verplaatst naar de digitale wereld. Medewerkers zijn daarbij de zwakste schakel, zegt Bode. “In het merendeel van de cyberaanvallen heeft een medewerker een rol. Soms is dat kwade opzet, maar vaker nog zijn mensen zich niet bewust van de risico’s.”

Extra gevoelig

“De transport- en logistieksector is extra gevoelig voor inbreuk, omdat elke transactie door een keten van bedrijven wordt uitgevoerd. Er zijn meerdere leveranciers en meerdere afnemers. Logistieke bedrijven zijn bij uitstek interessant omdat ze zich bezighouden met waardevolle goederenstromen”, aldus Bode.
Een cyberaanval is volgens de ING-Banker helaas nooit 100 procent te voorkomen. Maar bedrijven kunnen wel stappen zetten om de kans op een succesvolle aanval te verkleinen. “Het begint bij awareness en preventie door: 1. het onderwerp cybersecurity hoog op de agenda te zetten, 2. een cybersecurity verantwoordelijke aan te stellen, 3. te zorgen dat de basis op orde is door software-updates en het gebruik van sterke wachtwoorden en 4. het maken van een cybercrisisplan, en het regelmatig testen hiervan. Want voorkomen is de beste strategie.”

Door: Nationale Transportgids 

15 juli '25 (11:25)

Storing in twee tunnels bij Roermond: verkeer moet omrijden

In twee tunnels in Limburg is een technische storing. Verkeer op de A73 moet daardoor omrijden, meldt Rijkswaterstaat dinsdagochtend. Het gaat om de Roertunnel en Tunnel Swalmen, allebei bij Roermond.

15 juli '25 (11:24)

PostNL bezorgt binnen hele ring A10 Amsterdam emissievrij

PostNL bezorgt vanaf dinsdag in het gehele gebied binnen de A10 om het centrum van Amsterdam emissievrij door gebruik te maken van elektrische vervoersmiddelen. Volgens de post- en pakketbezorger is dat gebied 3,5 keer groter dan het officiële zero-emissiegebied van de gemeente Amsterdam.

15 juli '25 (11:24)

Navigatiedienstverlener TomTom iets positiever over jaaromzet

Navigatiedienstverlener TomTom is iets positiever gestemd over de omzet in het gehele jaar, na naar eigen zeggen beter dan verwachte prestaties in de eerste zes maanden. Het Amsterdamse bedrijf verhoogt nu de onderkant van de eerder afgegeven bandbreedte voor de omzetverwachting voor 2025. Vorige maand werd nog bekend dat TomTom driehonderd banen schrapt, bijna een tiende van het totaal.

15 juli '25 ( 9:02)

Verkeershinder Kooybrug en Balgzandbrug (15-18 juli)

Rijkswaterstaat voert medio juli 2025 gedurende twee nachten onderhoud uit aan de N9 bij de Kooybrug en aan de N99 bij de Balgzandbrug. Weggebruikers moeten rekening houden met extra reistijd die kan oplopen tot dertig minuten. Lokaal verkeer wordt ter plaatse met behulp van borden omgeleid. De scheepvaart ondervindt geen hinder van deze werkzaamheden. Dat meldt Rijkswaterstaat.

15 juli '25 ( 8:19)

Bouw nieuw busstation Schiphol Plaza van start

Na veel voorbereidingen ging donderdag 10 juli 2025 de eerste schep symbolisch de grond in om te vieren dat Schiphol een nieuw busstation krijgt. Dit meldt ProRail, dat de opgangen van de perrons richting het busplatform bouwt.

15 juli '25 ( 8:00)

Ravage nadat automobilist huis in Beek en Donk binnenrijdt

Vannacht is in het Noord-Brabantse dorp Beek en Donk een autobestuurder een woning binnengereden. Daarbij raakten de auto en de voorgevel van het huis zwaar beschadigd. Dat meldt NOS.

15 juli '25 ( 5:23)

Nijmeegse Vierdaagse: eerste wandelaars op pad

De eerste wandelaars zijn dinsdagochtend vroeg begonnen aan de 107e editie van de Nijmeegse Vierdaagse. Om 04.00 uur gingen de eerste lopers van de 50 kilometer van start, later in de vroege ochtend volgen de deelnemers aan de afstanden 40 en 30 kilometer.

14 juli '25 (10:45)

Botsing tussen auto en vrachtwagen in Lisse

In Lisse vond vanochtend op de rotonde van de Stationsweg met de Westelijke Randweg N208 een botsing plaats tussen een vrachtauto en een personenauto. Dat meldt Leidsch Dagblad.

14 juli '25 ( 8:38)

A10: 2e Coentunnel afgesloten (12 juli-15 september 2025)

Van zaterdag 12 juli tot en met 15 september 2025 is de 2e Coentunnel (A10) richting Amsterdam-Noord dicht. Verkeer kan niet door de tunnel van Amsterdam-West naar Amsterdam-Noord en Zaanstad en wordt omgeleid via de A10 West richting A10 Zuid, A10 Oost en A10 Noord (een rondje ring). Weggebruikers moeten rekening houden met een vertraging van dertig tot zestig minuten. Dat meldt Rijkswaterstaat.

14 juli '25 ( 8:29)

Automobilist overleden na ongeluk in Kloosterburen

Zondag 13 juli 2025 is door een ongeluk in het Groningse Kloosterburen een 18-jarige automobilist uit de gemeente Het Hogeland overleden. Dat meldt RTV Noord.