Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Elektronicamerk Sony wil elektrische auto's verkopen

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 5 min
location_on [xx]km
Elektronicamerk Sony wil elektrische auto's verkopen
Sony wil ook elektrische auto's gaan verkopen. Het Japanse elektronicaconcern heeft voor de grote techbeurs CES, die deze week wordt gehouden, een nieuw prototype van zijn Vision S-elektrische auto gepresenteerd. Ook kondigde Sony de oprichting aan van een nieuw bedrijfsonderdeel, Sony Mobility, dat deze snelgroeiende markt gaat verkennen.

De presentatie van de Vision-S 02 vond plaats op een van de persmomenten in aanloop naar de grootste vakbeurs voor de techindustrie. Tijdens een eerdere editie van die beurs in Las Vegas had Sony ook al eens een zogenoemde conceptcar getoond, maar die leek toen vooral bedoeld om technologische snufjes die waren verwerkt in de auto te etaleren. Sony maakt bijvoorbeeld al sensoren voor zelfrijdende voertuigen en is groot op het gebied van camera's en andere elektronica.

Topman Kenichiro Yoshida vertelde dinsdag (lokale tijd) dat zijn bedrijf een commerciële lancering van een eigen Sony-auto onderzoekt. "Sony is goed gepositioneerd als creatief entertainmentbedrijf om mobiliteit opnieuw te definiëren", zo benadrukte hij daarbij.

Playstation VR2

Hiermee volgen de Japanners andere grote techbedrijven, bijvoorbeeld Google-moederconcern Alphabet, die al aan de weg timmeren op het gebied van auto's. Details over bijvoorbeeld de prijs van de Sony-wagen of de datum dat hij op de markt komt, werden allemaal niet gegeven. De elektrische auto, die volgens Sony boordevol interne en externe sensoren zit, wordt nog op de weg getest, onder meer op zijn vermogen om zonder bestuurder te rijden.

Naast de aankondiging over de auto had Sony nog een ander nieuwtje. Het bedrijf heeft nu officieel de PlayStation VR2 aangekondigd. Dat is een virtual reality headset voor de nieuwste spelcomputer van Sony, de PlayStation 5. Eerder bleek al dat het concern werkt aan een opvolger van de PlayStation VR.

Op speciale persdagen, voordat de CES woensdag open gaat voor een breder publiek, onthulden deze week meerdere grote techbedrijven hun nieuwste gadgets. Zo presenteerde Samsung onder meer nieuwe televisies, Nvidia toonde nieuwe grafische chips en Intel onthulde nieuwe processoren voor laptops. Maar vanwege zorgen over de omikronvariant van het coronavirus hebben dit jaar ook veel grote bedrijven afgezegd voor het evenement. Bijvoorbeeld Amazon, Twitter en Facebook-moederbedrijf Meta lieten weten dit keer niet te komen.

Door: ANP

09 mei '25 (15:19)

Aquaduct Veluwemeer (N302) enkele dagen afgesloten

Van vrijdag 9 mei (21.00 uur) tot en met dinsdag 13 mei (05.00 uur) 2025 voert de provincie Gelderland onderhoud uit aan het Aquaduct Veluwemeer (N302) Harderwijk. Tijdens de werkzaamheden is het aquaduct in beide richtingen afgesloten voor doorgaand verkeer. De omleiding staat aangegeven met borden langs de weg. Fietsers kunnen de fietspaden blijven gebruiken. Daarover bericht de provincie Gelderland.

09 mei '25 (14:47)

A7 gesloten vanwege brand in tankwagen

De A7 tussen Drachten en Gorredijk is op dit moment in beide richtingen dicht. Een tankauto met daarin slachtafval heeft op de snelweg in brand gestaan. Dat meldt Omroep Friesland.

09 mei '25 (13:38)

Groot wegonderhoud tussen Veenendaal en Utrecht (A12)

Het wegdek van de A12 tussen knooppunt Maanderbroek (Veenendaal) en knooppunt Lunetten (Utrecht) wordt in mei en augustus 2025 vervangen. In totaal wordt dertig kilometer wegdek door een stillere variant vervangen, zodat de weg ook in de toekomst veilig en duurzaam blijft. Dat meldt Rijkswaterstaat.

09 mei '25 (11:27)

Viaduct bij Vught te hoog voor vrachtwagen

Donderdagavond 8 mei 2025 is voor een viaduct boven de N65 in Vught een vrachtauto gestrand. De oplegger van de vrachtwagen was te hoog beladen. Dat meldt Omroep Brabant.

09 mei '25 (10:45)

N7 bij Sneek afgesloten vanwege verplaatsing houten brug

De houten brug ‘Krúsrak’ in Sneek gaat vanaf vrijdag 9 mei dicht. Er zijn scheuren ontstaan in het hout van de brug en daarom is er werk aan de winkel. Dat meldt Omroep Friesland.

09 mei '25 ( 8:57)

Verkeershinder door onderhoud aan bruggen en sluis Kanaal Almelo-De Haandrik

Vanwege groot onderhoud aan de bruggen en de sluis in Kanaal Almelo-De Haandrik moet verkeer vanaf begin oktober rekening houden met verkeershinder. Daarover bericht de provincie Overijssel.

09 mei '25 ( 8:30)

Amsterdam 750 jaar: deel ringweg in juni weekend dicht

Amsterdam viert zaterdag 21 juni 2025 zijn 750ste verjaardag met een feestelijke dag vol muziek, sport, theater en dans. Daardoor is een deel van de ringweg het hele weekend afgesloten. Dat meldt de ANWB.

09 mei '25 ( 5:36)

Den Haag wil gratis openbaar vervoer tijdens NAVO-top

Reizigers in Den Haag zouden tijdens de NAVO-top eind juni gratis gebruik moeten kunnen maken van bijvoorbeeld bus en tram. Het kabinet moet regelen dat het openbaar vervoer tijdelijk kosteloos beschikbaar is "als gebaar naar Hagenaars", vindt de Haagse gemeenteraad unaniem. De partijen willen dat er daarom een verzoek naar de overheid gaat.

08 mei '25 ( 8:41)

Nachtelijke wegwerkzaamheden bij Egmond aan den Hoef

In de nacht van 8 op 9 mei 2025 voert de provincie Noord-Holland reparaties aan het asfalt uit op de kruising van de Herenweg (N512) en de Heilooër Zeeweg in Egmond aan den Hoef. Vanwege de werkzaamheden is de N512 tussen de kruising en Egmond Binnen afgesloten voor al het verkeer. Het verkeer wordt met bebording omgeleid en moet rekening houden met extra reistijd. Daarover bericht de provincie Noord-Holland.

07 mei '25 (15:18)

Snelwegrace veroorzaakte mogelijk crash met zes gewonden

Is het ongeluk op de A20 bij Nieuwerkerk aan den IJssel veroorzaakt door een race? Dat gaat de politie nu onderzoeken. Dinsdagavond 6 mei werden drie 18-jarige mannen aangehouden omdat ze waarschijnlijk met een te hoge snelheid over de snelweg gingen. Dat meldt Rijnmond.