Bedrijven investeren meer in personenauto's en vliegtuigen
20 juli 2023 om 09:07
< 1 min lezen

Bedrijven investeren meer in personenauto’s en vliegtuigen

Bedrijven hebben in mei 6,9 procent meer geïnvesteerd in vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder. Vooral in gebouwen, personenauto’s en vliegtuigen werd meer geld gestoken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In april namen de bedrijfsinvesteringen nog met ruim 2 procent af.

De mate waarin bedrijven bereid zijn om te investeren heeft volgens het CBS te maken met de situatie op de afzetmarkten. Ook de prestaties op de financiële markten zijn van invloed op de investeringsbereidheid, aldus het statistiekbureau. De cijfers zijn volgens het CBS niet gecorrigeerd voor werkdagen. Mei had dit jaar echter evenveel werkdagen als vorig jaar.

Minder positief over orderpositie

Het CBS meldt verder dat de omstandigheden voor investeringen volgens ondernemers in juli ongunstiger zijn dan in mei. Dat komt vooral doordat de jaar-op-jaargroei van de export kleiner was. Ook het oordeel van de industrie over de orderpositie was minder positief.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Luchtvaart

    Transport- en logistieksector groeit dit jaar traag verwacht ING

    28 oktober 2025 om 08:30
    • Luchtvaart

    Vlucht naar Caïro start van winterseizoen Transavia

    27 oktober 2025 om 15:25

Aankomende evenementen

02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland
03 Nov
ICT&Logistiek
  • Utrecht