Weeklange staking door vuilnismannen en straatvegers in Utrecht
31 januari 2023 om 05:05
< 1 min lezen

Weeklange staking door vuilnismannen en straatvegers in Utrecht

De stadsreiniging in de gemeente Utrecht staakt vanaf dinsdag een week lang voor een betere cao, meldt vakbond FNV. Utrecht is de vijfde gemeente waar gemeenteambtenaren actie voeren. De straatvegers, vuilnismannen en mensen die de grachten schoon houden leggen tot en met volgende week maandag het werk neer.

Volgens FNV doet het overgrote deel van de stadsreiniging mee, zo’n vijfhonderd van de in totaal zevenhonderd medewerkers. De vakbond verwacht grote bergen afval en vieze straten en grachten.

Werkonderbrekingen

Eerder staakten gemeenteambtenaren in Tilburg, Rotterdam, Amsterdam en Almere. In de eerste drie gemeentes ging het om werkonderbrekingen van maximaal drie uur, in Almere legden medewerkers het werk twee dagen neer.

De sector waarop de cao voor gemeenteambtenaren van toepassing is, telt ruim 187.000 werknemers. De FNV stelde medio november een ultimatum nadat het cao-overleg met de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten (VNG) op niets was uitgelopen. Zo boden de gemeenten een loonsverhoging van 5 procent op 1 februari en nog eens 3 procent per 1 april 2024. De FNV wil daarentegen een loonsverhoging van 12 procent voor één jaar. Ook eist de vakbond automatische prijscompensatie in de cao voor 2024.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    Chaos op Ettenseweg in Doetinchem: vrachtwagen verliest container

    Vandaag om 09:45
    • Wegtransport

    Meer problemen in auto-industrie door tekort aan Nexperia-chips

    Vandaag om 09:15