Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Nederlanders kiezen steeds vaker voor duurdere fiets

Door Johanne Levinsky
schedule 4 min
location_on [xx]km
Nederlanders kiezen steeds vaker voor duurdere fiets

Het aantal e-bikes in Nederland neemt flink toe, blijkt uit een jaarlijkse publicatie van RAI Vereniging en BOVAG. Consumenten schaffen steeds vaker een fiets aan in het hogere prijssegment. Zo steeg het aandeel fietsen boven de 2.700 euro van 4 procent in 2017 tot 19 procent in 2021. Vanaf 2015 is het aantal e-bikes in Nederland verdrievoudigd tot 3,4 miljoen vorig jaar. Ook het aantal bromfietsen nam vorig jaar toe met bijna 8 procent ten opzichte van 2020. De motor blijft populair en is steeds meer in trek bij jongvolwassenen tussen de 18 en 35 jaar. Dit meldt BOVAG.

Hoewel de verkoop van nieuwe fietsen in Nederland in 2021 met 175.000 stuks daalde ten opzichte van 2020 is Nederland, na Duitsland en Frankrijk in absolute aantallen de Europese nummer 3 als het gaat om de aanschaf van e-bikes. Het totale aantal elektrische fietsen in Nederland bedroeg afgelopen jaar circa 3,4 miljoen. De populariteit van de e-bike zorgt er deels voor dat Nederlanders meer besteden aan de aanschaf van een nieuwe fiets. Zo steeg het aandeel fietsen boven de 2.700 euro van 4 procent in 2017 naar 19 procent in 2021. Naast de ‘gewone’ e-bikes telde Nederland begin 2022 ook nog 28.098 speed pedelecs, ruim 9.000 meer dan twee jaar eerder. Het totale aantal fietsen in Nederland bedroeg vorig jaar 23,4 miljoen en dat is bijna een derde meer dan in 2000, toen BOVAG en RAI Vereniging voor het eerst een schatting afgaven. 

Motoren en bromfietsen blijven populair

Het aantal verkochte nieuwe snorfietsen bereikte in 2020 mede als gevolg van coronamaatregelen in het openbaar vervoer een piekjaar, maar een jaar later daalde de verkoop met 20 procent. Naar alle waarschijnlijkheid speelt de aanstaande helmplicht voor snorfietsers daarin een grote rol. De verkoop van nieuwe bromfietsen nam in 2021 daarentegen bijna 8 procent toe ten opzichte van 2020 en lag bijna 50 procent boven het verkoopniveau van 2016. In 2021 werden er ook ruim 40 procent meer nieuwe motoren verkocht dan in 2011. In 2021 ging het om 15.277 motoren. Motorfietsen worden ook steeds populairder onder jongvolwassenen tussen 18 en 35 jaar met 16 procent.   

Door: Nationale Transportgids 

14 februari '25 (10:00)

Nederlandse economie groeit harder dan in buurlanden: meer investeringen in wagenpark

De Nederlandse economie is in het laatste kwartaal van vorig jaar harder gegroeid dan die van buurlanden. Ondernemers investeerden meer in hun wagenpark en de export steeg. Daarnaast gaven consumenten meer uit, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

14 februari '25 ( 6:00)

Zero-emissiezone voor zakelijk verkeer in kustgebied Den Haag

Het kustgebied van Den Haag geldt vanaf volgend jaar als zero-emissiezone voor zakelijk verkeer, net als de Haagse binnenstad. Dat is de uitkomst van een debat over het omstreden plan, waarover donderdagavond werd gestemd. De uitbreiding van de uitstootvrije zone was een heikel punt voor de Haagse minderheidscoalitie, waarin vooral het CDA weerstand bood. Die partij kwam donderdag met een wijzigingsvoorstel waarmee uiteindelijk een meerderheid van de raad instemde.

13 februari '25 (13:00)

Literprijs benzine op hoogste niveau dit jaar

De prijs voor een liter benzine heeft donderdag het hoogste punt van dit jaar bereikt. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers bedraagt de literprijs 2,188 euro. Dat is het hoogste niveau sinds 22 november vorig jaar. De prijsstijging is onder meer het gevolg van de dure dollar, aldus directeur Paul van Selms van UnitedConsumers.

13 februari '25 ( 8:36)

Deel Drechttunnel vanaf morgen ruim een maand afgesloten

Rijkswaterstaat vervangt vanaf vrijdag 14 februari 2025 de verlichting in de Drechttunnel op de A16. Gedurende deze periode is steeds één van de twee tunnelbuizen richting Breda of Rotterdam afgesloten. Vooral tijdens de spits kan dit leiden tot vertraging. Daarover bericht de gemeente Dordrecht.

12 februari '25 (20:00)

Laadpalenmaker Alfen lijdt verlies door zwakkere markt

Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, zag vorig jaar een verlies in de boeken gaan. Het bedrijf ondervond naar eigen zeggen "tegenwind in alle bedrijfsonderdelen", onder andere door de zwakkere markt voor elektrische auto's en het volle stroomnet. Onder de streep bleef een verlies van 27 miljoen euro over, tegen een winst van bijna 30 miljoen euro in 2023.

12 februari '25 (14:00)

Code geel blijft hele dag gelden voor noordelijke provincies

De waarschuwing code geel die het KNMI heeft afgegeven voor gladheid in Friesland, Groningen en Drenthe blijft de hele dag gelden. Het kan daar plaatselijk glad zijn door sneeuwval of door sneeuwresten, aldus het weerinstituut. Ook donderdag geldt voor die provincies code geel, tot 10.00 uur. Volgens het KNMI smelt de sneeuw maar langzaam weg.

12 februari '25 (13:15)

Fietsmerk Cangoo roept bakfietsen terug om kans op framebreuk

Fietsmerk Cangoo roept twee types bakfietsen terug omdat er een kans bestaat dat het frame breekt. Het gaat om de Cangoo Buckle en de Cangoo Noon die zijn verkocht vanaf augustus 2021. Volgens het bedrijf kunnen er bij intensief gebruik haarscheurtjes ontstaan in de las van het achterframe. "Dit kan in uitzonderlijke gevallen tot breuk leiden", waarschuwt het bedrijf. Om hoeveel fietsen het gaat, is nog niet bekend.

12 februari '25 (11:45)

Verkeershinder door sneeuw in noorden: ook morgen code geel

In de noordelijke provincies ondervindt het verkeer hinder van de sneeuw die daar valt. Vervoerder Qbuzz meldt dat er in Groningen en Drenthe geen bussen rijden tot 13.00 uur wegens "de hevige sneeuwval". In het gebied is code geel van kracht en die waarschuwing geldt ook op donderdag.

12 februari '25 (11:09)

Qbuzz stopt met rijden in Groningen en Drenthe vanwege gladheid door sneeuw

Alle bussen in de provincies Groningen en Drenthe zijn gestopt met rijden vanwege extreme gladheid door sneeuwval. Dit duurt waarschijnlijk tot 13.00 uur. Dat meldt Qbuzz.

12 februari '25 ( 6:45)

Rijkswaterstaat: verkeer noorden moet rekening houden met gladheid

Rijkswaterstaat waarschuwt dat het in het noorden glad kan zijn door sneeuwval en bevriezing van natte weggedeelten. Weggebruikers kunnen het beste hun snelheid aanpassen en moeten extra alert zijn, zegt de dienst.