Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Snelfietsroutes krijgen overal herkenbare bewegwijzering

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 3 min
location_on [xx]km
Snelfietsroutes in het hele land krijgen dezelfde bewegwijzering, waardoor ze herkenbaar zijn. De fietsroutes worden op borden aangeduid met een F-nummer in een gekleurd kader. De provincie Utrecht heeft met de samenwerkende overheden en partijen binnen fietsnetwerk Tour de Force en de Nationale Bewegwijzeringsdienst (NBd) na uitgebreid onderzoek deze nieuwe manier van bewegwijzeren ontwikkeld en vastgesteld, met als doel veiligheid, uniformiteit en continuïteit. Naar verwachting zijn de eerste borden vanaf eind 2022 te zien op de snelfietsroute Amersfoort – Utrecht. Dit meldt de provincie Utrecht.  

Om erachter te komen welke bewegwijzering het beste werkt op snelfietsroutes, is onderzoek gedaan onder gebruikers en wegbeheerders. Denk hierbij aan het gebruik van de juiste kleur, vorm en contrast en het inzetten van vooraankondigingsborden en routevervolgborden. De diverse ontwerpvarianten zijn getest op drie pilotroutes, waaronder op de route tussen Utrecht en Bilthoven, onderdeel van de snelfietsroute Utrecht-Amersfoort. De resultaten uit ruim 2.100 enquêtes zijn geanalyseerd en meegenomen in het uiteindelijke ontwerp. Ook zijn adviezen ingewonnen bij TNO en bij experts op het gebied van gedragsbeïnvloeding.

‘Voldoet de bewegwijzering snelfietsroutes nog wel’?

“Voldoet de huidige fietsbewegwijzering nog wel voor – met name – de snellere fietser?” Dat was de vraag van de provincies Noord-Brabant, Gelderland en Utrecht. Zij namen eind 2016 het initiatief voor verdere ontwikkeling van fietsbewegwijzering voor hoogwaardige regionale fietsroutes. Deze actie is verder uitgewerkt binnen de Tour de Force, een landelijk netwerk van overheden, marktpartijen, maatschappelijke organisaties, kennisinstituten en platforms dat zich inzet voor 20 procent meer fietskilometers in Nederland.

Door: Nationale Transportgids

22 mei '25 ( 8:30)

Ongelukken op N325 en A50

Vanochtend zijn op de N325 en de A50 ongelukken gebeurd. Daarover bericht Omroep Gelderland op basis van berichtgeving van de ANWB.

22 mei '25 ( 6:40)

ABN AMRO: groei boodschappenbezorging vlakt verder af

De groei van boodschappenbezorgingen door supermarkten lijkt verder af te vlakken, meldt ABN AMRO op basis van transactiedata. Het aantal bezorgingen is de afgelopen twaalf maanden maandelijks met gemiddeld 11 procent gestegen, na een maandelijkse groei van gemiddeld 69 procent en 21 procent in respectievelijk 2023 en 2024.

21 mei '25 (23:17)

Alle 280.000 tickets festival op de ring A10 vergeven

Alle 280.000 gratis tickets voor het festival op de ring A10 rond Amsterdam zijn vergeven. Dat meldt de organisatie, die ook erkent dat het bestelproces niet vlekkeloos verliep. De tickets voor het feest op 15 kilometer snelweg op 21 juni om het 750-jarig bestaan van de stad te vieren konden vanaf woensdag 10.00 uur worden besteld.

21 mei '25 (16:16)

Deel van Zuid-Hollandse politiek wil af van busvervoerder Qbuzz

Een deel van de Zuid-Hollandse politiek wil af van vervoersbedrijf Qbuzz als eind dit jaar nog steeds meer busritten uitvallen dan afgesproken. GroenLinks-PvdA, de grootste coalitiepartij in de Provinciale Staten, roept gedeputeerde Frederik Zevenbergen op in dat geval de overeenkomst in te trekken. De eerste maanden van Qbuzz als busvervoerder in het noordelijk deel van Zuid-Holland verlopen problematisch, met veel rituitval en klachten van reizigers.

21 mei '25 (12:50)

Lichamen in auto zijn van Jeffrey, Emma en hun vader

De lichamen van de vermiste kinderen Jeffrey en Emma en hun vader zijn gevonden in de auto die dinsdagavond in het water is aangetroffen bij Winschoten. Dat meldt Namens de Familie op basis van een bevestiging van de politie.

21 mei '25 (12:49)

Minder haast bij Honda met elektrische auto's door zwakke vraag

De Japanse autofabrikant Honda Motor verlaagt zijn verkoopdoelen voor elektrische auto's en vermindert ook de investeringen in de ontwikkeling ervan. De reden is een tegenvallende vraag, maakte het concern bekend.

21 mei '25 (11:32)

Automobilisten negeerden rode kruizen tijdens kettingbotsing A10

Op de A10 heeft de politie 45 bekeuringen uitgedeeld aan automobilisten die de rode kruizen negeerden. Een gedeelte van de A10 werd dinsdagmiddag 20 mei afgesloten vanwege een kettingbotsing. Daarbij werd ook een traumahelikopter opgeroepen en deze moest landen bij de A10. Dat meldt NH Nieuws.

21 mei '25 ( 5:38)

Meerdere lichamen gevonden in auto in water Winschoten

In het water in Winschoten is in de zoektocht naar de vermiste kinderen Emma (8) en Jeffrey (10) een auto "van een vergelijkbaar type" als die van de vader van de kinderen gevonden. Daarin bevinden zich "meerdere lichamen", hoeveel is nog niet duidelijk, meldt de politie.

20 mei '25 (15:03)

Miljard euro extra nodig voor verlenging A15 in Gelderland

Het budget voor het verlengen van de A15 wordt met ruim 1 miljard euro verhoogd. Minister Barry Madlener zegt dat dit geld nodig is vanwege gestegen prijzen, bijvoorbeeld voor grondstoffen.

20 mei '25 ( 9:25)

Drukte op A15 en A16 door ongeluk en kapotte vrachtwagens

Vanochtend is sprake van veel drukte op de autosnelwegen A15 en A16 bij Rotterdam. Bij Kralingen stond een vrachtwagen met een klapband en ook op de A15 nabij knooppunt Benelux stond een kapotte vrachtauto. Verder is op de A16 bij de Van Brienenoordbrug een ongeluk gebeurd. Dat meldt Rijnmond.nl.