Opleving auto-industrie voordelig voor Eindhovense chipmaker NXP
9 oktober 2020 om 13:16
< 1 min lezen

Opleving auto-industrie voordelig voor Eindhovense chipmaker NXP

Chipmaker NXP Semiconductors heeft in het voorbije kwartaal geprofiteerd van betere omstandigheden in de auto-industrie, terwijl ook de situatie op andere eindmarkten herstelde. Volgens het Eindhovense bedrijf, dat met een voorlopige handelsupdate kwam, zette het herstel sneller in dan waar het eerder op rekende.

Volgens topman Kurt Sievers was op de eindmarkten sprake van “materiële verbetering” van de vraag. NXP is de grootste producent van chips voor de auto-industrie. In het tweede kwartaal ging het bedrijf nog gebukt onder de malaise in die sector. Door de coronacrisis sloten automakers wereldwijd fabrieken en werden minder auto’s verkocht.

2,3 miljard

NXP zal het derde kwartaal hebben afgesloten met een omzet van bijna 2,3 miljard dollar. Het aangepaste bedrijfsresultaat zal rond de 586 miljoen dollar uitkomen. Eerder had NXP de markten een omzet van 2 miljard dollar met een resultaat van 444 miljoen dollar in het vooruitzicht gesteld.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    PostNL test robothonden voor pakketbezorging

    Gisteren om 17:00
    • Wegtransport

    Eenzijdig ongeval op Deventerweg (N348) eist leven

    Gisteren om 16:00

Aankomende evenementen

02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland
03 Nov
ICT&Logistiek
  • Utrecht