CBR: rijinstructeurs mogen weer bij eindgesprek examen zijn
10 september 2020 om 16:05
< 1 min lezen

CBR: rijinstructeurs mogen weer bij eindgesprek examen zijn

Vanaf komende maandag mogen rijinstructeurs weer aanwezig zijn bij het eindgesprek van praktijkexamens en toetsen. Dat heeft het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) besloten na overleg met de rijschoolbranche.

Het gesprek wordt vanaf die dag buiten gehouden bij het examenvoertuig. “Dan kan iedereen anderhalve meter afstand houden van elkaar, om verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen”, meldt het CBR.

Bij slecht weer kunnen examinatoren besluiten om het eindgesprek binnen te houden. Dan kunnen de rijinstructeurs er niet bij zijn. Wel kunnen ze het gesprek dan volgen via de mobiele telefoon van hun kandidaat. Bij sommige examens, onder meer zogenoemde faalangstexamens, mag een instructeur vanaf maandag wel bij een eindgesprek binnen zijn.

Het CBR verwacht binnenkort niet meer versoepelingen in de coronaregels. Dit betekent onder meer dat rijinstructeurs nog niet mogen meerijden bij examens.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    Zaterdag 22 november deel N639 Chaam dicht voor gemotoriseerd verkeer

    Vandaag om 11:30
    • Wegtransport

    Door aanvaring voorlopig geen wegverkeer over Dorkwerderbrug mogelijk

    Vandaag om 09:45