Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Vijf weekendafsluitingen door groot onderhoud A12

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 4 min
location_on [xx]km
Rijkswaterstaat voert tussen 28 augustus en 5 oktober groot onderhoud uit op de snelweg A12 tussen Veenendaal-West en knooppunt Grijsoord in beide richtingen. Het werk vindt in vijf weekenden plaats met gefaseerde afsluitingen, zowel in de richting Utrecht als de richting Arnhem. Dit meldt Rijkswaterstaat.

Tijdens de afsluitingen van de snelweg A12 wordt het asfalt vervangen en versterkt. Hiermee zorgt Rijkswaterstaat ervoor dat het verkeer vlot en veilig kan blijven rijden. Het verkeer moet rekening houden met een extra reistijd tot 30 minuten tijdens de werkzaamheden.

Gedeeltelijke afsluitingen A12

Het groot onderhoud wordt uitgevoerd in deeltrajecten van vrijdag 21.00 uur tot maandag 05.00 uur en vindt plaats in vijf verschillende weekenden:

  • Vrijdag 28 augustus tot maandag 31 augustus: Van knooppunt Grijsoord tot aan knooppunt Maanderbroek in de richting van Utrecht
  • Vrijdag 4 september tot maandag 7 september: Van knooppunt Maanderbroek tot aan de aansluiting Oosterbeek in de richting van Arnhem
  • Vrijdag 11 september tot maandag 14 september: Van knooppunt Maanderbroek tot aan de aansluiting Oosterbeek in de richting van Arnhem
  • Vrijdag 25 september tot maandag 28 september: Van Veenendaal-West tot aan knooppunt Maanderbroek richting Arnhem
  • Vrijdag 2 oktober tot maandag 5 oktober: Van knooppunt Maanderbroek tot aan Veenendaal-West richting Utrecht

Tijdens de weekendafsluiting 4 tot 7 september wordt ook de op- en afrit bij de aansluiting met de Poortwachter 'omgeklapt'. Dit maakt onderdeel uit van het project Parklaan van de gemeente Ede.

Overige werkzaamheden A12

De aannemer onderhoudt waar nodig tegelijkertijd de bermen, de verlichting en geleiderails. Wanneer dit buiten de afsluiting plaatsvindt moet het verkeer rekening houden met een tijdelijke snelheidsverlaging.

Door: Nationale Transportgids

04 juli '25 (14:39)

In oktober vier weken werkzaamheden aan N348 (Eefde-Gorssel)

De provincie Gelderland voert in oktober 2025 werkzaamheden uit aan de Zutphenseweg (N348) vanaf de Quatre Brasweg tot aan de rotonde bij Eefde. De weg is dan vier weken afgesloten. Daarover bericht de provincie Gelderland.

04 juli '25 ( 9:01)

Bestuurder scootmobiel gewond na botsing met vrachtwagen in Haarlem

Donderdag 3 juli 2025 is in Haarlem een scootmobielbestuurder gewond geraakt door een botsing met een vrachtwagen. Het ongeval gebeurde omstreeks 10.00 uur aan de A. Hofmanweg. Dat meldt Noordhollands Dagblad.

03 juli '25 (14:14)

Verkeer kan weer over Afsluitdijk rijden

Het verkeer kan donderdagochtend weer gebruikmaken van de Afsluitdijk, meldt Rijkswaterstaat. Door een storing aan een brug over de Stevinsluizen werd de Afsluitdijk donderdag enige tijd in beide richtingen afgesloten voor het verkeer.

03 juli '25 (14:14)

Tweedehandsautoverkoop stijgt: groei elektrische auto's zwakt af

De verkoop van tweedehands auto's in Nederland is in de eerste helft van dit jaar met ruim 4 procent gestegen tot bijna 1,1 miljoen stuks, melden brancheorganisaties BOVAG en RDC. In juni zwakte de occasionverkoop wel af tot een groei van 2 procent.

03 juli '25 (12:15)

Weg langs World Forum langer afgesloten vanwege NAVO-top

Voor het gewone verkeer gaat de Johan de Wittlaan in Den Haag later open dan gepland. Sinds april 2025 is de weg afgesloten en dat was eigenlijk de bedoeling voor de NAVO-top die onlangs werd gehouden. Auto’s en vrachtwagens zouden begin augustus weer over de weg kunnen rijden, maar dat gaat waarschijnlijk nog een paar weken langer duren. Dat meldt Omroep West.

03 juli '25 ( 9:34)

Afsluitdijk opnieuw in beide richtingen gesloten, weer een storing bij de Stevinsluizen

Het verkeer kan in beide richtingen niet over de Afsluitdijk. In de brug bij de Stevinsluizen bij Den Oever is een technisch probleem geconstateerd. De Afsluitdijk was dinsdag 1 juli ook al dicht tussen Noord-Holland en Friesland vanwege technische problemen. Dat meldt NH Nieuws.

03 juli '25 ( 8:44)

ANWB verwacht vanaf vrijdag grote drukte op wegen

Op de Nederlandse wegen wordt het vrijdag en de rest van het weekend flink druk door het begin van de zomervakantie in het zuiden van het land, verwacht de ANWB. Het verkeer kan vrijdag vanaf het middaguur al vastlopen.

03 juli '25 ( 8:04)

Bestelauto ramt twee vrachtwagens bij Sint Annaland

Dinsdag 1 juli 2025 is bij Sint Annaland in Zeeland een bestuurder van een bestelauto tegen de achterkant van twee vrachtwagens gereden. De bestuurder raakte daarbij lichtgewond. Dat meldt HVZeeland.nl.

02 juli '25 (15:46)

Code oranje in Overijssel, Gelderland en Limburg om zwaar onweer

Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland en Limburg code oranje uitgeroepen om zware onweersbuien. De waarschuwing geldt van 15.00 uur tot 19.00 uur voor Limburg en van 16.00 uur tot 20.00 uur voor Overijssel en Gelderland.

02 juli '25 (15:46)

Vervoerregio's houden zorgen over toekomst ov ondanks steun Kamer

Vervoerregio's en provincies zijn "verheugd" over de brede steun in de Tweede Kamer voor een motie om de bezuinigingen op het regionale openbaar vervoer voor 2026 deels terug te draaien. Ze zeggen tegelijkertijd dat er meer moet gebeuren om het ov gezond en betaalbaar te houden. Ook vragen ze zich af hoe het demissionaire kabinet de oproep van de Kamer in de begroting gaat verwerken.