Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Vijf weekendafsluitingen door groot onderhoud A12

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 4 min
location_on [xx]km
Rijkswaterstaat voert tussen 28 augustus en 5 oktober groot onderhoud uit op de snelweg A12 tussen Veenendaal-West en knooppunt Grijsoord in beide richtingen. Het werk vindt in vijf weekenden plaats met gefaseerde afsluitingen, zowel in de richting Utrecht als de richting Arnhem. Dit meldt Rijkswaterstaat.

Tijdens de afsluitingen van de snelweg A12 wordt het asfalt vervangen en versterkt. Hiermee zorgt Rijkswaterstaat ervoor dat het verkeer vlot en veilig kan blijven rijden. Het verkeer moet rekening houden met een extra reistijd tot 30 minuten tijdens de werkzaamheden.

Gedeeltelijke afsluitingen A12

Het groot onderhoud wordt uitgevoerd in deeltrajecten van vrijdag 21.00 uur tot maandag 05.00 uur en vindt plaats in vijf verschillende weekenden:

  • Vrijdag 28 augustus tot maandag 31 augustus: Van knooppunt Grijsoord tot aan knooppunt Maanderbroek in de richting van Utrecht
  • Vrijdag 4 september tot maandag 7 september: Van knooppunt Maanderbroek tot aan de aansluiting Oosterbeek in de richting van Arnhem
  • Vrijdag 11 september tot maandag 14 september: Van knooppunt Maanderbroek tot aan de aansluiting Oosterbeek in de richting van Arnhem
  • Vrijdag 25 september tot maandag 28 september: Van Veenendaal-West tot aan knooppunt Maanderbroek richting Arnhem
  • Vrijdag 2 oktober tot maandag 5 oktober: Van knooppunt Maanderbroek tot aan Veenendaal-West richting Utrecht

Tijdens de weekendafsluiting 4 tot 7 september wordt ook de op- en afrit bij de aansluiting met de Poortwachter 'omgeklapt'. Dit maakt onderdeel uit van het project Parklaan van de gemeente Ede.

Overige werkzaamheden A12

De aannemer onderhoudt waar nodig tegelijkertijd de bermen, de verlichting en geleiderails. Wanneer dit buiten de afsluiting plaatsvindt moet het verkeer rekening houden met een tijdelijke snelheidsverlaging.

Door: Nationale Transportgids

16 mei '25 (11:49)

Den Haag waarschuwt voor drukte door Gaza-demonstratie en Pride

De gemeente Den Haag waarschuwt voor drukte in en rond de stad komend weekend door een aantal evenementen. De hofstad staat zaterdag in het teken van Pride Den Haag, waarbij onder meer de zogeheten Pride Walk vanaf de Koekamp rondom de binnenstad wordt gelopen. Gelijktijdig zijn er verschillende demonstraties in de stad aangekondigd. Ook het mooie weer brengt veel mensen op de been, verwacht de gemeente.

16 mei '25 ( 8:58)

Twee nachten werkzaamheden tussen knooppunten Waterberg en Velperbroek (A12)

Rijkswaterstaat voert maandag 26 mei en dinsdag 27 mei 2025 's nachts werkzaamheden uit op de A12 tussen de knooppunten Waterberg en Velperbroek. De A12 is elke nacht in één rijrichting afgesloten. Weggebruikers moeten rekening houden met omleidingsroutes en langere reistijden. Dat meldt Rijkswaterstaat.

15 mei '25 (12:00)

Den Haag: verkeersdrukte bij afgesloten locatie NAVO-top stabiel

De verkeersdrukte rond het World Forum in Den Haag, waar volgende maand de NAVO-top wordt gehouden, is volgens de gemeente "stabiel en beheersbaar". Tijdens de spits is het wel drukker geworden op enkele wegen in de buurt, maar dat was verwacht, meldt de gemeente.

15 mei '25 ( 9:04)

Wurgslang mag volgens HTM in een mand of kooi mee de tram in

Dat in de tram een hond aangelijnd mee mag (of op schoot) weten we wel. Tijdens een handhavingsactie vrijdag 9 mei in Den Haag had een reiziger een elf weken oude wurgslang meegenomen. Omroep West vraagt zich af of dat eigenlijk wel mag.

15 mei '25 ( 6:45)

Gevangenisstraf geëist tegen vrachtwagenchauffeur na dodelijk ongeval

Tegen een vrachtwagenchauffeur uit het Friese Kollumersweach is een gevangenisstraf van acht maanden geëist, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De 37-jarige man krijgt deze straf omdat hij een dodelijk ongeluk veroorzaakte op de A27 bij Almere. Dat meldt Omrop Fryslân.

14 mei '25 (13:27)

Schermen bij drukke fietsroutes Amsterdamse parken moeten snelheid terugdringen

Fietsers moeten rustiger rijden in Amsterdamse parken. Om dat voor elkaar te krijgen, gaat de gemeente schermen plaatsen op drukke fietsroutes in het Rembrandtpark, Westerpark en het Vondelpark. Op de drukste momenten zijn op die schermen beelden te zien van parkgebruikers die fietsers bedanken dat ze rustig rijden. Na vier weken kijkt de gemeente of de proef heeft gewerkt

14 mei '25 (13:27)

Aankoop nieuwe Nederlandse tanks is 'voorbeeldproject'

Op de Bernhardkazerne in Amersfoort is woensdag het contract getekend voor de aanschaf van 46 nieuwe gevechtstanks voor de Nederlandse landmacht. Staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie, BBB) vindt het een "voorbeeldproject" hoe de verwerving van militair materieel in Europa moet gaan.

14 mei '25 (13:27)

Celstraf geëist tegen chauffeur die dodelijk ongeluk A27 Almere veroorzaakte

Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van acht maanden, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen een 37-jarige vrachtwagenchauffeur voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval langs de A27 bij Almere. De chauffeur reed op 1 maart vorig jaar een 31-jarige man uit Lelystad aan die op de vluchtstrook stond te wachten na een eerder ongeluk.

14 mei '25 (10:26)

Opnieuw drukte op omleidingsroutes door afsluiting A12

Door een wegafsluiting van de A12 tussen Veenendaal en Utrecht is het woensdagochtend druk op de omleidingsroutes. Ook op maandag en dinsdag zorgde dat daar al voor drukte.

13 mei '25 (16:11)

Wandelpad om Marken krijgt nieuwe veilige oversteek

Najaar 2025 start Rijkswaterstaat met werkzaamheden aan de kruising van de N518 en het kruinpad van de dijk om Marken. Dat meldt Rijkswaterstaat.