Wandelpad om Marken krijgt nieuwe veilige oversteek

Door Nationale Transportgids / Richard Heeres
2 min
Najaar 2025 start Rijkswaterstaat met werkzaamheden aan de kruising van de N518 en het kruinpad van de dijk om Marken. Dat meldt Rijkswaterstaat.

Bij de dijkversterking op Marken komt een nieuwe oversteek voor wandelaars en fietsers. Deze plek heet op Marken ook wel ‘het kruis’. Hier kruisen de provinciale verbindingsweg en het pad boven op de dijk elkaar. De aannemer heeft een vergunning aangevraagd om de nieuwe oversteek te kunnen aanleggen.

Hekken voor fietsers

De oversteek wordt aangepast, zodat deze volgens de landelijke regels en richtlijnen weer veilig is. Tussen de twee rijstroken komt een vluchtheuvel. De oversteek wordt duidelijker zichtbaar voor auto’s. Ook gaat de maximumsnelheid bij het kruispunt omlaag naar 50 kilometer per uur. Op het pad boven op de dijk komen hekken voor fietsers, zodat zij moeten afstappen of vaart moeten minderen.

Wegafzettingen

De werkzaamheden starten waarschijnlijk in oktober 2025. Deze duren ongeveer drie maanden. Tijdens de werkzaamheden zijn er gedeeltelijke wegafzettingen. Daardoor is er minder ruimte op de weg, maar Marken blijft altijd bereikbaar.