22 juli 2022 om 09:16
< 1 min lezen

Honderden jaren oude knoteik langs de A2 krijgt een nieuw plekje

De A2 staat een verbreding te wachten. Dit betekent dat de eeuwenoude knoteik die bij Susteren langs deze snelweg staat zal moeten wijken. Rijkswaterstaat heeft voorgesteld de boom als monument te herplaatsen. Tot tevredenheid van buurtbewoners en liefhebbers van bomen. Dat meldt Rijkswaterstaat.

De knoteik stamt naar schatting uit de periode 1750-1800. In overleg met de gemeente Echt-Susteren is een mooie nieuwe plek gevonden, namelijk bij een T-splitsing van een lokale weg waar fiets- en wandelroutes langskomen. Zo blijft de historische boom behouden.

Historische gebeurtenissen

De boom zal – als een monument – rechtop komen te staan. Daarbij worden informatieborden en bankjes voor voorbijgangers geplaatst. Daarnaast wordt een schijf uit de boom gehaald en tentoongesteld. Op de vele jaarringen worden historische gebeurtenissen aangegeven.

Door: Nationale Transportgids / Richard Heeres
Afbeelding: 
© Bomenstichting
 

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    PostNL zet in op 3600 pakketautomaten en 4 miljard omzet in 2028

    Gisteren om 09:25
    • Wegtransport

    Verkeerstellingen langs kanaal Almelo-De Haandrik

    16 september 2025 om 16:53

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland