Flinke loonsverhoging voor Haags bus- en trampersoneel
15 december 2023 om 10:15
< 1 min lezen

Flinke loonsverhoging voor Haags bus- en trampersoneel

Medewerkers van openbaarvervoerbedrijf HTM in Den Haag gaan er gemiddeld vanaf volgend jaar 23 procent op vooruit. Dat zijn vakbonden CNV en FNV en de Haagse vervoerder overeengekomen.

De loonsverhoging geldt voor de komende 2,5 jaar en zal stapsgewijs worden ingevoerd. CNV spreekt van “een ongekend resultaat”. De loonsverhoging is fors, maar niet onterecht, vindt CNV-bestuurder Jelmer Hoogland, omdat het Haagse tram- en buspersoneel op het gebied van koopkracht een behoorlijke achterstand heeft opgelopen. “Dat trekken we nu recht.’

Duidelijke stap

HTM heeft bovendien hard mensen nodig. Hoogland: “De arbeidsmarkt is krap en de concurrentie groot. Daarom wil HTM aantoonbaar een aantrekkelijke werkgever zijn. Wat ons betreft hebben ze daar nu een duidelijke stap in gezet.”

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Spoortransport

    ProRail kondigt groot onderhoud aan: reizigers in 2026 moeten opnieuw rekening houden met vertraging

    Gisteren om 14:51
    • Spoortransport

    Wat waren in 2025 de belangrijkste gebeurtenissen op het spoor? 

    24 december 2025 om 14:58