Er zit weer groei in de export van bloemen en planten na tien maanden krimp
17 april 2023 om 09:52
< 1 min lezen

Er zit weer groei in de export van bloemen en planten na tien maanden krimp

De Nederlandse export van bloemen en planten is in maart voor het eerst na tien maanden krimp iets gegroeid ten opzichte van een jaar eerder. Bezien over het eerste kwartaal als geheel ging de exportwaarde nog wel 4 procent omlaag, onder druk van de afgezwakte economie en verslechterde koopkracht van consumenten. Dit heeft de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB) bekendgemaakt op basis van de exportstatistieken van Floridata.

Volgens de cijfers bedroeg de exportwaarde in januari, februari en maart tezamen bijna 2 miljard euro. Een jaar terug ging het nog om een kleine 2,1 miljard euro. Dat was destijds een record, maar er waren toen al wel grote zorgen door de ontstane energiecrisis na de Russische inval in Oekraïne.

Sombere stemming 

Die sombere stemming speelde ook nog in aanloop naar het afgelopen kwartaal. “Vooraf waren de inschattingen over het eerste kwartaal behoorlijk negatief, maar dat viel alleszins mee”, laat topman Jan van Dam van de Dutch Flower Group in een verklaring weten.

Verloop tweede kwartaal 

VGB-directeur Matthijs Mesken wijst ook op de positieve noot uit de cijfers over afgelopen kwartaal, namelijk de plus in maart. “Dat biedt perspectief voor de aanloop naar de Moederdagen en andere geefmomenten”, stelt hij. Volgen de VGB zijn handelaren in de branche inmiddels “voorzichtig positief” over het verloop van het tweede kwartaal.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    Vrachtwagens domineren goederenvervoer, ondanks plannen voor meer gebruik van spoor en binnenvaart

    12 september 2025 om 16:00
    • Wegtransport

    CJIB krijgt na bijna twee maanden weer berichten van OM

    12 september 2025 om 12:25

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland