BOVAG: meer dan 2 miljoen occasions verkocht in 2020
4 januari 2021 om 08:46
< 1 min lezen

BOVAG: meer dan 2 miljoen occasions verkocht in 2020

In tegenstelling tot nieuwe personenauto's zat de verkoop van tweedehands auto's in crisisjaar 2020 in de lift. In Nederland zijn daardoor voor het eerst meer dan 2 miljoen occasions verkocht in één jaar tijd, meldden dataleverancier RDC en branchevereniging BOVAG.

Volgens BOVAG was de behoefte onder Nederlanders aan persoonlijke vervoermiddelen groot. Reizen met het openbaar vervoer werd immers afgeraden, om zo besmettingen met het coronavirus tegen te gaan. Dat leidde tot een stijging van de occasionverkopen met 2,8 procent tot een totaal van 2.025.309 auto’s.

Minder diesels verkocht

In de maanden maart, april en mei hadden verkopers van tweedehands auto’s nog last van de grote onzekerheid die de eerste lockdown teweegbracht. De verkopen daalden in die maanden tot wel 26 procent. In de zomermaanden was er weer sprake van krachtig herstel.

De vakhandel verkocht bijna 1,3 miljoen tweedehands auto’s. Bij meer dan acht op de tien verkopen ging het om benzineauto’s. Diesels verloren aan populariteit. Elektrische modellen zijn goed voor iets meer dan 1 procent van alle verkochte tweedehands auto’s in de vakhandel. Ten opzichte van 2019 verdubbelde hun aantal wel, tot ruim 14.000 stuks.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van wegtransport
    • Wegtransport

    Vrachtwagens domineren goederenvervoer, ondanks plannen voor meer gebruik van spoor en binnenvaart

    12 september 2025 om 16:00
    • Wegtransport

    CJIB krijgt na bijna twee maanden weer berichten van OM

    12 september 2025 om 12:25

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland