
A12 gedeeltelijk dicht vanwege sinkhole onder het wegdek
Rijkswaterstaat heeft in de nacht van woensdag 22 oktober op donderdag 23 oktober op het talud van de A12 een sinkhole ontdekt. Dit is tussen het knooppunt Velperbroek en de IJsselbruggen bij Arnhem. De hoofdrijbaan op de A12 richting Duitsland is helemaal afgesloten. Dat meldt Omroep Gelderland.
Al het verkeer richting Duitsland wordt via het knooppunt Velperbroek nar de parallelrijbaan over de IJssel geleid, aldus Rijkswaterstaat. Er is één rijstrook beschikbaar richting Utrecht. Verkeer uit de Liemers of Duitsland kan wel richting knooppunt Velperbroek.
Sinkhole
Rijkswaterstaat weet nog niet hoe diep de sinkhole is. Het gat is wel ongeveer 1 meter bij 1 meter groot. Hoe het gat is ontstaan, wordt nog onderzocht.
Vertraging
De ANWB weet nog niet wanneer het probleem is opgelost. Later in de ochtend zou er meer vertraging kunnen ontstaan op de A12.