Witte Wieven allereerste trein met nieuwe naam op traject ZHO
21 maart 2025 om 08:39
< 1 min lezen

Witte Wieven allereerste trein met nieuwe naam op traject ZHO

Treinen op het traject Zutphen-Hengelo-Oldenzaal (ZHO) krijgen in 2025 een naam. Het gaat om een naam die voor mensen in de regio betekenis heeft. Woensdag 19 maart 2025 reed de eerste trein met een nieuwe naam: Witte Wieven. Dat meldt Arriva.

Ruim vijfhonderd mensen namen deel aan de namenwedstrijd. Zij zonden suggesties in voor hun favoriete bestemming langs de treinlijn of in Twente. Die bestemming kon een rivier, stad, gebied, gebouw, bezienswaardigheid, festival of museum zijn, mits in de buurt van de treinlijn of typisch Twents.

Mythologische wezens

Een jury heeft uit alle inzendingen zeven nieuwe treinnamen gekozen: Witte Wieven, Poasboake, Twickel, De Tukker, De Marskramer, Het Twentse Ros en ’n Oaln Griez’n. Witte Wieven zijn mythologische wezens. In Oost- en Noord-Nederland doen veel verhalen de ronde over deze in het verleden door velen gevreesde spookachtige gedaanten in witte gewaden. Ook mistbanken of mistflarden worden Witte Wieven genoemd.

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
    • Spoortransport

    ProRail: treinen Utrecht-Den Haag rijden deze middag weer normaal

    Gisteren om 14:40
    • Spoortransport

    Minder treinen tussen Utrecht en Den Haag om defecte bovenleiding

    Gisteren om 08:15

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland