Rotterdam begint proef met inleversysteem statiegeldbekers
18 maart 2024 om 14:20
< 1 min lezen

Rotterdam begint proef met inleversysteem statiegeldbekers

Mensen kunnen vanaf maandag statiegeld terugkrijgen als zij in Rotterdam of op Rotterdam Centraal een speciale statiegeldbeker kopen en inleveren, meldt NS. Het spoorbedrijf, de gemeente Rotterdam en veertien ondernemers in de stad hopen dat deze proef zorgt voor minder wegwerpbekers en afval.

Bij verschillende winkels zoals Kiosk, Julia’s en AH to go kunnen klanten volgens NS een statiegeldbeker kopen en weer inleveren in een speciale automaat als het drankje op is. Bij het inleveren ontvangen ze een QR-code die ze met hun smartphone kunnen scannen. Via betaalapp Tikkie krijgen ze het statiegeld gelijk weer terug. Ook zonder Tikkie is het mogelijk om het geld terug te krijgen.

Met het inleversysteem van statiegeldbekers willen NS, de gemeente Rotterdam en de ondernemers kijken of ze een duurzaam alternatief zijn voor wegwerpbekers. Als de drie maanden durende proef succesvol is, willen de partijen het systeem in het hele land uitrollen. Tijdens de proef kunnen mensen nog steeds wegwerpbekers krijgen.

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
    • Spoortransport

    ProRail: treinen Utrecht-Den Haag rijden deze middag weer normaal

    16 september 2025 om 14:40
    • Spoortransport

    Minder treinen tussen Utrecht en Den Haag om defecte bovenleiding

    16 september 2025 om 08:15

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland