25 maart 2022 om 11:20
< 1 min lezen

Rechtstreekse treinverbinding van Arnhem naar Berlijn mogelijk?

Is een rechtstreekse treinverbinding van Arnhem naar Berlijn op termijn een haalbare optie? Deze vraag weerklinkt al jaren. Vanuit het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat volgt een nieuw onderzoek. Dit meldt De Gelderlander.

Een hogesnelheidsverbinding via Arnhem naar de Duitse hoofdstad Berlijn zou een uur reistijd kunnen besparen. Roger van Boxtel, de voormalige topman van de NS, pleitte twee jaar geleden voor deze optie. Daar bleef het vervolgens lange tijd bij.

Knelpunten

De NS ziet graag dat reizen naar Europese steden treinreizigers minder reistijd kost. Wat betreft de mogelijke treinverbinding van Arnhem naar Berlijn zijn er enkele knelpunten. Bijvoorbeeld het tracé tussen Arnhem en Utrecht, waar de maximumsnelheid veel lager is dan op veel sporen in Duitsland. Daarnaast rijden op dat traject al veel treinen en wil de NS in de toekomst ook meer hogesnelheidstreinen richting het Ruhrgebied en Frankfurt laten rijden.

Door: Nationale Transportgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
  • Aanrijding op overweg Krabbendijke
    • Spoortransport

    Aanrijding op overweg Krabbendijke

    10 september 2025 om 18:08
  • Proef snelheidsremmende maatregelen veiliger verkeer op Priggeweg bij Haringhuizen
    • Spoortransport

    Proef snelheidsremmende maatregelen veiliger verkeer op Priggeweg bij Haringhuizen

    10 september 2025 om 17:59