Rechtstreekse treindienst tussen Coevorden en Bad Bentheim
20 maart 2025 om 13:12
< 1 min lezen

Rechtstreekse treindienst tussen Coevorden en Bad Bentheim

Vrijdag 14 maart 2025 heeft de Nederlands-Duitse stuurgroep een gezamenlijk besluit genomen over de start van de realisatiefase van een rechtstreekse treindienst tussen Coevorden en Bad Bentheim. Dit betekent dat de aanbestedingen voor de infrastructuur op korte termijn beginnen. De nieuwe verbinding zorgt naar verwachting vanaf 13 december 2026 voor een passagierstrein tussen Drenthe en Niedersachsen. Daarover bericht de provincie Drenthe.

Met het genomen besluit hebben de betrokken partijen (het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, de provincie Drenthe, ProRail, Land Niedersachsen, Grafschaft Bentheim, LNVG Niedersachsen en Bentheimer Eisenbahn) de planuitwerkingsfase afgerond.

Kortere reistijden

ProRail zal in Nederland werkzaamheden aan station Coevorden en op het hoofdspoor uitvoeren. De Bentheimer Eisenbahn werkt aan beide kanten van de grens aan hun spoor, past de treinen aan en bereidt de exploitatie voor. Deze nieuwe spoorverbinding leidt tot aanzienlijke kortere reistijden voor ov-reizigers en versterkt onder meer daardoor de sociaaleconomische samenwerking in de grensregio.

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
  • Aanrijding op overweg Krabbendijke
    • Spoortransport

    Aanrijding op overweg Krabbendijke

    10 september 2025 om 18:08
  • Proef snelheidsremmende maatregelen veiliger verkeer op Priggeweg bij Haringhuizen
    • Spoortransport

    Proef snelheidsremmende maatregelen veiliger verkeer op Priggeweg bij Haringhuizen

    10 september 2025 om 17:59