kangeroo in bos
11 augustus 2025 om 15:09
< 1 min lezen

Onverwachte passagier op spoor bij Deurne zorgt voor treinvertraging

Treinverkeer in de omgeving van Deurne werd maandagochtend tijdelijk vertraagd door een opmerkelijke oorzaak: een kangoeroe op het spoor. Het dier sprong over de rails, waardoor machinisten hun snelheid moesten aanpassen. Dit meldt het Eindhovens Dagblad.

De melding kwam binnen bij medewerkers van ProRail Regio Zuid, die constateerden dat het dier zich vlak bij het hek van het spoor bevond. Na het openen van het hek verplaatste de kangoeroe zich naar een naastgelegen woonwijk. Daar kon het worden gevangen en teruggebracht naar de eigenaar.

Treindienst weer op schema

Door het voorval reden treinen in de regio korte tijd langzamer, maar inmiddels is de dienstregeling volledig hersteld.

Kangoeroe als huisdier beperkt toegestaan

Sinds juli 2024 mogen kangoeroes niet meer als huis- of hobbydier worden aangeschaft. Exemplaren die al vóór deze datum legaal werden gehouden, mogen bij hun eigenaar blijven tot het einde van hun natuurlijke leven.

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
    • Spoortransport

    Fietsenstalling station Schiedam Centrum uitgebreid en feestelijk heropend

    7 november 2025 om 15:15
    • Spoortransport

    Drie weken lang minder treinen rond Schiphol

    7 november 2025 om 10:15