Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Treinverkeer wordt hervat, maar rest van de ochtend nog hinder

Door ANP
schedule 3 min
location_on [xx]km
Treinverkeer wordt hervat, maar rest van de ochtend nog hinder
De acties op het spoor van ProRail-medewerkers zijn voorbij en het treinverkeer wordt weer opgestart. Maar de NS waarschuwt dat reizigers de komende uren nog rekening moeten houden met vertragingen en uitval van treinen.

Om 09.08 vertrok de eerste trein vanaf Amsterdam Centraal: de hogesnelheidstrein ICE met bestemming Frankfurt. En om 09.10 uur vertrok vanaf Amsterdam Centraal de eerste sprinter naar Amersfoort Vathorst. In de loop van de ochtend zullen daar steeds meer treinen bij komen.

Begin van de middag rijden de treinen weer volgens dienstregeling, verwacht de NS, die reizigers aanraadt voor vertrek de reisplanner te raadplegen.

Op de hoogte

In heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland reden tussen 06.00 en 09.00 uur geen treinen. Dat kwam door een staking van medewerkers van de verkeersleidingsposten in Amsterdam en Alkmaar. Ze voeren actie voor meer loon.

Treinreizigers bleken goed op de hoogte van de staking. Op veel stations, waaronder Utrecht CS en Schiphol, was het rustiger dan normaal. Op de weg was het niet drukker dan anders op woensdag, meldde de ANWB. Een woordvoerder zei dat mensen waarschijnlijk gehoor hebben gegeven aan de oproep om thuis te werken.

Vrijdag staken ProRail-medewerkers op de verkeersleidingsposten in Utrecht en Amersfoort. In die regio rijden dan tussen 06.00 uur tot 09.00 uur geen treinen. Ook volgende week staan er stakingen op stapel.

14 februari '25 (11:15)

Bezwaar NS tegen nachttrein Zwolle-Amsterdam van Arriva

De NS heeft bij de gemeente Almere een bezwaar ingediend tegen de nachttrein van concurrent Arriva op het traject tussen Zwolle en Amsterdam. Dat bevestigde een woordvoerder van het spoorbedrijf na berichtgeving in de Volkskrant. Volgens de woordvoerder wil de NS de nachttrein, die vanaf 15 maart gaat rijden, niet tegenhouden, maar wil het bedrijf wettelijk toetsen of Arriva zich wel aan de spelregels heeft gehouden.

14 februari '25 ( 8:33)

Week aangepast treinverkeer rondom Amsterdam

Spoorwegbeheerder ProRail werkt in de voorjaarsvakantie (regio Noord) aan het spoor rondom Amsterdam. Dit heeft gevolgen voor treinreizigers. Van maandag 17 februari tot en met vrijdag 21 februari 2025 is rond Amsterdam sprake van aangepast treinverkeer. Dat meldt NS.

13 februari '25 (16:19)

Geen of veel minder treinen van en naar station Den Haag Centraal

Twee weken lang rijden veel minder treinen van en naar station Den Haag Centraal. Van zaterdag 15 februari tot en met zondag 2 maart 2025 zijn er spoorwerkzaamheden. Dat meldt de ANWB.

12 februari '25 (10:34)

Geen vervolging na mishandeling NS-conducteur vorig jaar april

Een aangifte van de NS bij de politie over een mishandeling van een NS-conducteur in april vorig jaar, krijgt geen strafrechtelijk vervolg. Er is onvoldoende bewijs om de minderjarige verdachte te kunnen vervolgen. Dit meldt NOS.

12 februari '25 (10:00)

Geen vervolging voor incident met NS-conductrice

Het Openbaar Ministerie gaat niemand vervolgen voor een incident met een NS-conductrice, waarbij zij vorig jaar april gewond raakte. Dat bevestigde het OM woensdag na berichtgeving van de Volkskrant.

11 februari '25 ( 8:45)

NS-dienstregeling 2026: iets meer treinen

In de nieuwe dienstregeling van NS die in december van dit jaar ingaat, wil het bedrijf met "enkele verbeteringen" komen. Op meerdere trajecten begint het treinverkeer eerder op de dag, en rijden de treinen tot later door.

11 februari '25 ( 7:36)

Reizigers kunnen op Amsterdam Centraal terecht in vernieuwde UK Terminal

De op station Amsterdam Centraal vernieuwde UK Terminal is maandag 10 februari 2025 weer in gebruik genomen. Na acht maanden kunnen reizigers sinds gister met de Eurostar weer rechtstreeks richting Londen reizen. Dankzij de nieuwe voorzieningen kunnen nu meer passagiers profiteren van de verbinding tussen Amsterdam en Londen. Dat meldt ProRail.

11 februari '25 ( 7:22)

Studenten willen op Eindhoven Centraal wereldroeirecord verbreken

Studentenroeivereniging Thêta uit Eindhoven doet vanaf vandaag een poging om op Eindhoven Centraal het wereldrecord roeien te verbreken. Tien dagen en zeven uur lang gaan ze op dit station onafgebroken roeien op een roeimachine. Althans, dat is het streven. Dit doen ze in een glazen verblijf midden in de stationshal. Zilveren olympiër Sander de Graaf opent de recordpoging. Met deze actie wordt geld ingezameld voor de Hartstichting. Dat meldt NS.

10 februari '25 (12:08)

Reizigers reizen weer met directe verbinding naar Londen

Treinreizigers kunnen met ingang van vandaag weer zonder overstap reizen van Nederland naar Londen. Vanwege werkzaamheden aan een vernieuwde terminal in Amsterdam was dat lange tijd niet mogelijk. Dat meldt NOS Teletekst.

10 februari '25 (12:00)

Geen treinen tussen Utrecht en Woerden door stroomstoring

Door een stroomstoring bij Vleuten ligt het treinverkeer tussen Utrecht en Woerden stil, meldt spoorbeheerder ProRail. Het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag, Utrecht en Rotterdam en Utrecht en Leiden is daardoor verstoord.