Impact ProRail-staking morgen nog groter dan NS eerder meldde
12 november 2024 om 14:45
< 1 min lezen

Impact ProRail-staking morgen nog groter dan NS eerder meldde

De gevolgen van de staking op verkeersleidingsposten van ProRail in Amsterdam en Alkmaar woensdagochtend zijn nog groter dan de NS eerder meldde. De vervoerder laat dinsdag weten dat het "impactgebied" is uitgebreid en dat tussen Utrecht Centraal en Eindhoven Centraal, Utrecht Centraal en Arnhem Centraal en Leiden Centraal en Rotterdam Centraal minder treinen rijden. Maandag meldde de NS al dat woensdagochtend in heel Noord-Holland en delen van Utrecht en Flevoland geen treinverkeer mogelijk is door de staking.

Langs Utrecht en Leiden rijden normaal gesproken heel veel treinen, maar die kunnen door de staking niet verder rijden. “Dat betekent dat ze zouden moeten keren op station Utrecht Centraal en Leiden Centraal, maar daar is geen ruimte voor”, legt de vervoerder uit. “Daarom is NS genoodzaakt om ook op deze trajecten minder treinen te rijden.”

Schiphol

Luchthaven Schiphol is zeer beperkt bereikbaar door de staking en ook het internationale treinverkeer ondervindt er hinder van. De NS verwacht ook na de staking nog vertraging en uitval van treinen, “omdat het opstarten van de dienstregeling tijd kost”.

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
    • Spoortransport

    Vijf gewonden bij botsing tussen trein en vrachtwagen in Meteren

    Vandaag om 16:06
    • Spoortransport

    Aanrijding tussen trein en vrachtwagen bij Meteren

    Vandaag om 12:58

Aankomende evenementen

02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland
03 Nov
ICT&Logistiek
  • Utrecht