Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Duizenden boetes voor door rood rijden op spoorwegovergang

Door ANP
schedule 3 min
location_on [xx]km
Duizenden boetes voor door rood rijden op spoorwegovergang
Bij spoorwegovergangen zijn sinds februari 6395 bekeuringen gegeven voor het negeren van het rode licht, meldt spoorbeheerder ProRail. In februari ging de eerste flitspaal aan bij een overgang in het Utrechtse Bunnik, daarna volgden nog tien camera's, vooral in de provincies Utrecht en Noord-Holland. Maandag gaat de twaalfde flitscamera aan. Die is geplaatst bij een spoorwegovergang in Baarn.

Volgens een woordvoerster van ProRail hangen de camera's "bij de meest risicovolle overwegen die we hebben". Het gaat dan bijvoorbeeld om overwegen bij stations, waar mensen nog even door het rode licht willen gaan om toch de trein te halen. Ook hangen de camera's op plekken waarvan ProRail weet dat het rode licht vaak genegeerd wordt.

"We zien dat het werkt", zegt de woordvoerster. "Bij een aantal overwegen zien we dat er in het begin veel boetes zijn, en dat daarna het aantal boetes halveert. Eigenlijk willen we niet heel veel boetes geven, we willen dat mensen veilig doen."

Meer inzicht

Tot februari was er een controle met boa's nodig om mensen die het rode licht negeerden te betrappen en bekeuren. Auto's, motoren en vrachtwagens kunnen rekenen op een boete van 300 euro, brom- en snorfietsers moeten 210 euro betalen als ze betrapt worden. Voetgangers en fietsers kunnen niet bekeurd worden met de flitscamera. Wel registreert de camera het als mensen door het rode licht gaan. "Dat geeft ons ook meer inzicht", zegt de woordvoerster. "We kunnen dan bijvoorbeeld met onze eigen boa's controleren."

Het is de bedoeling dat er uiteindelijk zo'n veertig flitscamera's bij overwegen komen te hangen. Wanneer die allemaal zijn opgehangen, weet ProRail nog niet.

07 mei '25 (10:42)

Vrouw uit Heiloo overleden na aanrijding met trein bij spoorwegovergang

Een 60-jarige vrouw uit Heiloo is dinsdagavond 6 mei overleden na een aanrijding met een trein. De trein sleurde de vrouw mee en dat overleefde ze niet. Volgens de politie gaat het om een noodlottig ongeval. Dat meldt NH Nieuws.

05 mei '25 (14:03)

Treinverkeer in de Randstad kampte maandagochtend met problemen

Op meerdere trajecten in de Randstad reden maandagochtend geen of minder treinen. Aan het begin van de middag waren de meeste problemen grotendeels opgelost.

02 mei '25 (13:16)

Amsterdam CS deels dicht geweest na steekpartij: verdachte gepakt

Het Centraal Station in Amsterdam is vrijdagochtend vroeg deels afgesloten geweest na een steekincident.

02 mei '25 ( 9:49)

Zestien dagen werk aan het spoor tussen Zwolle en Nijverdal

Van zaterdag 10 mei tot maandagochtend 26 mei 2025 wordt tussen Zwolle en Nijverdal 24 uur per dag gewerkt aan het spoor. De werkzaamheden hebben gevolgen voor het treinverkeer. Dat meldt ProRail.

01 mei '25 (11:17)

Alle treinen in Nederland staan tijdens dodenherdenking stil

Alle treinen in Nederland staan tijdens de Nationale Herdenking op 4 mei vanaf 20.00 uur twee minuten stil. Dit geldt ook voor bussen, metro's, trams en veerponten van stadsvervoerders in onder meer Rotterdam en Amsterdam. Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) meldt dat het vliegverkeer wordt aangepast rond de dodenherdenking.

01 mei '25 ( 8:47)

Meerdere problemen op het spoor

Tussen de treinstations Schiphol Airport en Amsterdam Bijlmer ArenA rijden donderdagochtend tot ongeveer 08.30 uur geen treinen, meldt de NS. De oorzaak is een kapotte trein. Ook elders op het spoor zijn verstoringen.

01 mei '25 ( 8:26)

Paar dagen geen treinen tussen Amsterdam Sloterdijk en Haarlem

Van woensdag 30 april tot en met zaterdag 3 mei 2025 verbetert ProRail het spoor tussen Amsterdam Sloterdijk en Haarlem. Daarom kunnen in die periode geen treinen rijden op dit traject. Dat meldt NS.

30 april '25 ( 9:39)

Spooraanrijding: geen treinen tussen Breda en Tilburg

Tussen Breda en Tilburg rijden woensdagochtend geen treinen, meldt de NS. De reden is een aanrijding op het spoor.

28 april '25 (15:16)

Rover blij met 'Onderwegpas' maar bezorgd over toekomst ov

Reizigersvereniging Rover zegt blij te zijn dat het kabinet zich sterk wil maken voor een 'Onderwegpas', waarmee mensen met een laag inkomen goedkoper of gratis met het openbaar vervoer kunnen reizen in de daluren. Tegelijkertijd maakt de organisatie zich grote zorgen dat het kabinet geen geld vrijmaakt voor NS en dat er fors wordt bezuinigd op het stads- en streekvervoer.

25 april '25 (13:10)

Actievoerders Geef Tegengas blokkeren goederenspoor bij Rotterdam

Het goederenspoor bij de Rotterdamse haven is voor de vierde keer binnen enkele weken door actiegroep Geef Tegengas geblokkeerd. Ter hoogte van de Eemhaven zitten tientallen actievoerders. Een deel van de groep zit vast aan het spoor. Dat meldt Hart van Nederland.