Rover-Limburg pleit voor maatregelen tegen vertragingen in Heerlen
19 maart 2024 om 06:10
< 1 min lezen

Rover-Limburg pleit voor maatregelen tegen vertragingen in Heerlen

De afdeling Limburg van reizigersvereniging Rover pleit voor een kleine aanpassing aan een perron op station Heerlen. Die aanpassing zou ervoor moeten zorgen dat treinen meer ruimte hebben om langs het perron te halteren en zou het toenemende aantal vertragingen rond Heerlen kunnen beperken. Dat meldt Rover.

Vanwege een gebrek aan machinisten en een overbelast spoor worden reizigers tussen Heerlen en Aken geregeld geconfronteerd met flinke vertragingen. Door een groot aantal werkzaamheden op het spoor in Duitsland moeten goederentreinen via Heerlen rijden. De reizigerstrein tussen Heerlen en Aken wordt geschrapt wanneer voor een goederentrein plaatsgemaakt moet worden. Daardoor hebben treinreizigers een uur vertraging.

Meer spoor en wissels

Behalve een aanpassing aan het station ziet Rover-Limburg graag dat met name meer wordt geïnvesteerd in meer spoor en wissels. Met het oog op de lange termijn pleit Rover-Limburg al langer voor spoorverdubbeling tussen Landgraaf en de Duitse grens.

Door: Nationale Transportgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
    • Spoortransport

    Werkzaamheden op station Heerlen, dit weekend geen intercity’s

    Gisteren om 11:07
    • Spoortransport

    ProRail: treinen Utrecht-Den Haag rijden deze middag weer normaal

    16 september 2025 om 14:40

Aankomende evenementen

18 Sep
Raildagen 2025
  • Landelijk
19 Sep
Career Experience voor de luchtvaart- & reisindustrie
  • Zuid-Holland
01 Oct
Scheepsmotoren Event 2025: De toekomst van scheepsaandrijving
  • Zuid-Holland