Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Slecht beoordeeld Den Helder Zuid krijgt een opknapbeurt

Door Nationale Transportgids / Tijn Jansen
schedule 2 min
location_on [xx]km
Slecht beoordeeld Den Helder Zuid krijgt een opknapbeurt - Beeld: MetroRET op treinposities.nl
Station Den Helder Zuid krijgt een opknapbeurt, meldt treinenweb.nl. Volgens ProRail is het huidige station verouderd en in slechte conditie. Dit jaar en volgend jaar zal er gewerkt worden om het station toegankelijker en mooier te maken.

De voorbereidende werkzaamheden staan gepland voor 19 en 20 oktober 2024 en 16 en 17 november. Het grote werk gaat pas in 2025 beginnen, dan gaat van 8 tot 23 maart het station dicht om alle werkzaamheden te verrichten.

In de recente Stationsbelevingsmonitor van 2023 eindigde Den Helder Zuid als één-na-laatste op de lijst. Het slechtst beoordeelde station is Lage Zwaluwe in Brabant, een station dat naast een industrieterrein en de HSL ligt. Het zuidelijke station van Den Helder kreeg een 5,4 van de reizigers, net geen voldoende. Twee jaar geleden werd het station getroffen door storm Eunice, waardoor een deel van het perron instortte.

Om Den Helder Zuid een metamorfose te geven, worden de perrons opgeknapt en de tunnel onder het station voorzien van kunstwerk. Ook wordt het perron aangepast op de nieuwere treinen, zodat er een gelijkvloerse instap ontstaat. Als laatste wordt het meubilair ook vernieuwd. Naast het station wordt de omgeving ook aangepakt in samenwerking met de gemeente Den Helder. 

19 juni '25 (14:16)

Acht weken lang geen treinen bij grensovergang Betuweroute

De grensovergang op de Betuweroute bij Zevenaar is komende zomer gedurende acht weken niet beschikbaar voor spoorvervoer. Van 27 juni tot en met 24 augustus 2025 wordt daar gewerkt aan het Derde Spoor tussen Emmerich en Oberhausen in Duitsland. Dat meldt ProRail.

19 juni '25 (13:26)

Geen treinen en een wegafsluiting bij Zandvoort tijdens warm weekend

De stranden bij Zandvoort zijn het aankomende tropische weekend slecht bereikbaar. Treinen rijden er niet en één van de twee toegangswegen is voor een gedeelte afgesloten. Precies op het moment dat de Historic Grand Prix wordt gereden en er meerdere evenementen op de planning staan. Dat meldt NH Nieuws.

19 juni '25 ( 8:42)

Werk aan de winkel op station Amsterdam Zuid en de A10 Zuid

ProRail, Rijkswaterstaat en de gemeente Amsterdam voeren van donderdag 26 juni (21.00 uur) tot en met zaterdag 12 juli (21.00 uur) ingrijpende werkzaamheden uit aan station Amsterdam Zuid en de A10 Zuid. Deze werkzaamheden, onderdeel van het project Zuidasdok, hebben grote impact op het trein- en wegverkeer in en rond Amsterdam. Reizigers en weggebruikers moeten rekening houden met extra reistijd die kan oplopen tot een uur. Dat meldt ProRail.

18 juni '25 (15:54)

Treinen waarschijnlijk extra druk van en naar Amsterdam tijdens festival Op de Ring

Op 21 juni viert Amsterdam haar 750e verjaardag met het festival Op de Ring. Om alle feestgangers naar Amsterdam te brengen, rijdt NS de hele dag langere treinen van en naar Amsterdam. Daarnaast worden op de stations Amsterdam Zuid en Amsterdam Sloterdijk crowd management-maatregelen getroffen en zijn er extra NS-collega’s aan het werk om reizigers op weg te helpen. Er stoppen die dag geen treinen op de stations Amsterdam RAI en Amsterdam Lelylaan om onveilige situaties te voorkomen. NS adviseert reizigers rekening te houden met zeer grote drukte en zich voor te bereiden op heel warm weer. Dat meldt de NS.

18 juni '25 (15:18)

Voorlopig geen stakingen meer na eindbod NS

De NS heeft hun eindbond aan de vakbonden bekendgemaakt en hoopt dat er daarmee een einde komt aan het cao-conflict. Het spoorbedrijf komt onder andere met een hoger loonbod. Voor het personeel komt er een verbeterde en structurele regeling als ze eerder willen stoppen met werken. De vakbonden hebben besloten voorlopig niet meer te staken. Dat meldt Hart van Nederland.

18 juni '25 (13:03)

Storing NS-claimsite hopelijk voor het weekend verholpen

De NS verwacht dat voor komend weekend de storing met het systeem voor het aanvragen van schadevergoeding is verholpen. Reizigers kunnen al enige tijd geen claim indienen voor compensatie van hun reiskosten omdat het systeem platligt.

18 juni '25 (10:59)

NS doet eindbod aan de vakbonden

NS heeft de vakbonden een eindbod gedaan voor een nieuwe cao. Belangrijke onderdelen van dit eindbod zijn een verbeterde en structurele regeling voor zware beroepen en een loonstijging die koopkrachtverbetering voor onze collega’s oplevert. Tegelijkertijd past het eindbod bij de financiële situatie waarin NS zich bevindt. Daarnaast bevat het eindbod nog diverse andere elementen. Dat meldt de NS.

18 juni '25 ( 8:34)

NS: treinverkeer dag na staking goed opgestart

Een dag na de staking van NS-personeel is het treinverkeer weer goed op gang gekomen, meldt de NS. Mogelijk staan in de gebieden waar is gestaakt nog niet alle treinen op de juiste plek en zijn sommige treinen te lang of juist te kort. "Maar dat lost zich in de loop van de dag weer op", zegt een woordvoerder.

17 juni '25 (13:51)

Reizigersvereniging Rover: vierde treinstaking is te veel

Voor de vierde keer zijn grote delen van het land niet per trein bereikbaar door een staking van NS-personeel. "Voor een vitale sector in de samenleving is dat te veel", vindt directeur van reizigersvereniging Rover Freek Bos. Volgens hem is de impact van de treinstakingen te groot, zeker voor mensen zonder alternatief.

17 juni '25 (13:51)

Dinsdag geen overleg tussen NS en bonden over cao-conflict

De NS voert dinsdag geen overleg met de vakbonden over het slepende cao-conflict. NS-personeel in de regio's Noordwest en Oost is dinsdag aan het staken om de eisen voor hoger loon en verbeterde regelingen rond zwaar werk kracht bij te zetten. Die staking werd uitgeroepen door de bonden FNV en VVMC.