Spoorwegpersoneel Arriva Friesland begint met staken
15 december 2022 om 10:48
< 1 min lezen

Spoorwegpersoneel Arriva Friesland begint vandaag met staken

Medewerkers van spoorwegbedrijf Arriva in Friesland geven donderdag de aftrap van een staking in het noorden van Nederland. Ze leggen het werk neer vanwege een stukgelopen cao-overleg.

Op vrijdag volgt een staking op het regionale spoor in de provincie Groningen en maandag op het regionale spoor in Zuid-Oost Drenthe. Volgens FNV komen de stakers bij elkaar op de stations van Leeuwarden, Groningen en Emmen.

De stakers eisen onder meer 10 procent loonsverhoging en regelingen om de werkdruk te verminderen. Volgens FNV kwamen werkgevers hun afspraken meermaals niet na.

Het conflict draait om één van de twee cao’s in het streekvervoer, die voor zo’n 1300 werknemers van bedrijven als Qbuzz, Arriva en Keolis geldt. Deze cao staat los van de cao Openbaar Vervoer waarover sinds vorige week nieuwe gesprekken zijn begonnen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
    • Spoortransport

    Dutch Design Week op station Eindhoven Centraal

    Vandaag om 12:45
    • Spoortransport

    Monumentale perronkap station Middelburg onder handen genomen

    Vandaag om 08:45

Aankomende evenementen

02 Nov
Maritime Awards Gala
  • Zuid-Holland
03 Nov
ICT&Logistiek
  • Utrecht