Nieuwe machinisten kunnen niet aan het werk door uitblijvende vergunning
10 juni 2022 om 14:38
< 1 min lezen

Nieuwe machinisten kunnen niet aan het werk door uitblijvende vergunning

Arriva kan pas geslaagde machinisten  niet inzetten, waardoor er ook vandaag mogelijk minder treinen rijden. De machinisten wachten namelijk nog steeds op hun benodigde papieren van de Inspectie Leefomgeving en Transport. Dit meldt de Telegraaf. 

Omdat de vervoerder verwachtte de machinisten onderhand wel te kunnen inzetten, waren zij al ingepland. Doordat de papieren uitblijven, kan Arriva de gekwalificeerde treinbestuurders alsnog niet aan het werk zetten. Het gevolg is dat lijnen geschrapt moeten worden. Dat is met name op de trajecten Groningen-Delfzijl, Groningen-Roodeschool-Eemshaven en Groningen-Winschoten-Bad Nieuwschans het geval. 

Vergunningen

Volgens de Inspectie Leefomgeving en Transport zijn de meeste machinisten inmiddels voorzien van een vergunning en gaat het om een paar die nog verstrekt moeten worden.

Door: Nationale Transportgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van spoortransport
    • Spoortransport

    Fietsenstalling station Schiedam Centrum uitgebreid en feestelijk heropend

    7 november 2025 om 15:15
    • Spoortransport

    Drie weken lang minder treinen rond Schiphol

    7 november 2025 om 10:15