Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Hinder op het spoor door eerste officiële matige vorst

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 3 min
location_on [xx]km
Hinder op het spoor door eerste officiële matige vorst
De eerste officiële matige vorst van deze winter is een feit. De temperatuur in De Bilt daalde dinsdagochtend om 06.40 uur naar -5,2 graden, meldt Weer.nl. Op het spoor zorgt dat voor problemen. Op meerdere trajecten is er vertraging, doordat er rijp op de bovenleidingen is ontstaan.

Door dat laagje rijp kunnen de leidingen minder goed stroom naar de treinen geleiden. Spoorbeheerder ProRail meldt dat hierdoor tussen Amersfoort en Baarn twee treinen zijn gestrand. De acht reizigers aan boord worden "zo snel mogelijk" opgehaald. Ook ter hoogte van Zwolle en Amersfoort is er vertraging. De NS verwacht dat de problemen op de meeste plaatsen rond 08.30 uur zijn opgelost.

In grote delen van het land daalde de temperatuur afgelopen nacht tot onder het vriespunt. Niet alleen in De Bilt vroor het dinsdagochtend, ook in het noorden, zuiden en oosten van het land. Er is sprake van officiële matige vorst als de temperatuur in De Bilt onder de -5 graden komt. De laatste keer dat het matig vroor was op 6 maart van dit jaar. Vorig jaar werd de eerste officiële matige vorst op 31 januari gemeten. Dat was toen het einde van een recordlange periode van 740 dagen zonder matige vorst.

Strooiwagens ingezet

Rijkswaterstaat zette maandagavond op meerdere plekken strooiwagens in om gladheid voor te zijn. Volgens de ANWB heeft het verkeer dinsdagochtend geen last van een glad wegdek. Er zijn geen ongelukken door gladheid, zegt een woordvoerder. Wel kan er lokaal dichte mist voorkomen. Door de lockdown en de kerstvakantie is het sowieso rustig op de weg, ziet de ANWB.

Door: ANP

18 juli '25 (13:04)

Overweg Dolderseweg kan niet worden afgewaardeerd door te weinig geld

ProRail en de gemeente Zeist pauzeren het project rond de afwaardering van de overweg Dolderseweg in Den Dolder. Momenteel is er onvoldoende geld om de kortsluitroute voor het snelverkeer te gaan bouwen. Samen met de gemeente Zeist en de provincie Utrecht spant ProRail zich in om de financiering alsnog rond te krijgen. Tot die tijd ligt het project stil. Dat meldt ProRail.

18 juli '25 (11:51)

Paniek in bloedhete, stilstaande trein vol Vierdaagsevierders

Bij station Heyendaal in Nijmegen is in de nacht van donderdag 17 juli op vrijdag 18 juli een trein gestopt vol met passagiers die terugkwamen van de 4Daagsefeesten. Toen de trein niet meer opgestart kon worden en het binnen steeds benauwder werd, liep de situatie snel uit de hand. Dat meldt Hart van Nederland.

18 juli '25 ( 8:59)

Enkele dagen geen treinen tussen Dordrecht en Geldermalsen

ProRail voert van woensdag 23 juli tot zondagochtend 27 juli 2025 onderhoudswerkzaamheden uit aan de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen. Er rijden geen treinen in deze periode. Reizigers kunnen gebruikmaken van vervangend busvervoer. Dat meldt ProRail.

17 juli '25 (15:23)

Vervangende bussen dit weekend tussen Amsterdam Sloterdijk en Haarlem

In de zomervakantie voert ProRail op 21 en 22 juli onderhoud uit aan de Spaarne spoorbrug en worden er metingen gedaan naar de spoorbaanligging. Daarom is er geen treinverkeer mogelijk en zet NS vervangende bussen in. Reizigers wordt geadviseerd zoveel mogelijk buiten de spits te reizen en rekening te houden met extra reistijd.  Dat meldt de NS.

17 juli '25 (14:25)

ProRail: meer ernstige verstoringen op het spoor

Het aantal ernstige verstoringen op het spoor is in de eerste helft van dit jaar toegenomen. ProRail registreerde 302 ernstige verstoringen die zorgden voor zeer veel hinder voor reizigers, zoals de storing in de Willemsspoortunnel in Rotterdam afgelopen weekend. Wel kwamen treinen in de punctualiteitscijfers van de spoorbeheerder vaker op tijd aan.

17 juli '25 (14:25)

ProRail wil meer geld voor versterking en suïcidepreventie

ProRail vraagt om meer geld van de overheid, onder meer voor investeringen die nodig zijn voor suïcidepreventie en de weerbaarheid van het spoor gezien het belang van defensie. Ook roept de spoorbeheerder op om het aantal regels te verminderen, omdat die onderhoud en projecten duur en moeilijk maken.

17 juli '25 (14:25)

Regionale spoorvervoerders: logische stap van Europese Commissie

Regionale spoorvervoerders hadden de Europese rechtszaak over de toewijzing van het spoor aan NS al verwacht. "Wij vinden deze stap van de Europese Commissie logisch en in het geheel niet onverwacht", reageert Arriva-directeur Anne Hettinga, tevens voorzitter van de Federatie Mobiliteitsbedrijven Nederland (FMN).

17 juli '25 (13:19)

Geen inschrijvingen aanbesteding ondergrondse fietsenstalling Hilversum

De aanbesteding van een ondergrondse fietsenstalling met twee bovengelegen gebouwen op het Stationsplein in Hilversum heeft geen inschrijvingen opgeleverd. Spoorwegbeheerder ProRail kijkt met de gemeente Hilversum naar alternatieven om het plan alsnog te kunnen realiseren. Dat meldt ProRail.

17 juli '25 (11:13)

Meer zware treinverstoringen in de eerste helft van 2025 dan in 2024

In de eerste helft van 2025 is het aantal ernstige verstoringen op het spoor toegenomen. ProRail registreerde 302 ernstige verstoringen die veel overlast veroorzaakten voor reizigers. Denk daarbij aan de storing in de Willemsspoortunnel in Rotterdam. Treinen kwamen, volgens de punctualiteitscijfers van ProRail, wek vaker op tijd aan. Dat meldt Hart van Nederland.

17 juli '25 ( 8:47)

Treinkaartjes volgend jaar duurder

De prijs van een treinkaartje stijgt in 2026 ongeveer 6-9 procent. Dat meldt NS.